Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

Render, Fetch.ai, SingularityNET ve Bittensor token’ları %3 ila %5 arasında düşüşte.

11 Haziran 2024 10:00

Güncellenme: 11 Haziran 2024 10:31

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto para birimleri, teknoloji devi Apple'ın (AAPL) merakla beklenen yıllık geliştiriciler etkinliğinin yatırımcıları etkileyememesi nedeniyle düşüşe geçti.


Render (RNDR), Fetch.ai (FET) ve SingularityNET'in (AGIX) yerel token’ları son 24 saatte %3 ila %5 arasında düşerken, Bittensor'un TAO'su aynı dönemde yaklaşık %6 değer kaybetti. Layer-1 ağı Near Protocol’ün token’ı NEAR’ın fiyatı da %3,2 geriledi.


Yapay zeka ile ilişkili özelliklere sahip token’ları takip eden CoinDesk Computing Endeksi, gün içerisinde %2,5 değer kaybetti ve bitcoin (BTC) dahil kapsamlı bir dijital varlık ölçütü olan CoinDesk 20 Endeksi’nin altında performans gösterdi.Düşüş, teknoloji devinin bu haftaki Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC2024) yapay zeka planlarını tekliflerine nasıl dahil edeceğine dair yüksek beklentilerin karşılanamamasının ardından geldi. Firma dün, iPhone'lar, Mac ve diğer ürünler için bir dizi yapay zeka özelliği içeren Apple Intelligence'ı tanıttı ve ChatGPT'yi Apple yazılımına entegre etmek için Sam Altman'ın OpenAI'ı ile bir ortaklık gerçekleştireceğini duyurdu.


Ancak Apple hisseleri, ABD hisse senedi endekslerindeki hafif kazançlara rağmen günü neredeyse %2 düşüşle kapattı.


Daha Fazla Oku

    appleyapay zekaai tokenChatGPTOpenAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk