Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yapay Zeka Token’ları Beyaz Saray’ın Emriyle Tökezledi

Biden’ı eleştirenler inovasyonun akıbetinin ne olacağını merak ediyor.

1 Kasım 2023 10:31

Güncellenme: 1 Kasım 2023 10:58

Başkan Joe Biden, yapay zekanın (AI) oluşturduğu potansiyel risklere yönelik “Yapay Zekanın Güvenli, Tedbirli ve Ehemmiyetli Bir Şekilde Geliştirilmesine ve Kullanımına İlişkin Yürütme Emrini” açıkladı.


“Yapay zeka teknolojisi büyük vaatlerin yanı sıra olağanüstü tehlikelere yol açma potansiyeline de sahip. Sorumlu yapay zeka kullanımı, dünyamızı daha müreffeh, üretken, yenilikçi ve güvenli hale getirirken zorlukların çözülmesine yardımcı olabilir. Sorumsuz kullanımlar ise dolandırıcılık, ayrımcılık, önyargı ve dezenformasyon gibi toplumsal zararları daha da kötüleştirebilir. Bu teknoloji, işçileri yerinden etmek ve güçsüzleştirmek, rekabeti engellemek gibi durumlara yol açmanın yanı sıra ulusal güvenlik için bir tehdit oluşturuyor.”


Emri "teknoloji CEO'larından sivil haklar savunucularına kadar herkesin umutlarını ve korkularını karşılamaya çalışan iddialı bir girişim" olarak nitelendiren Sara Morrison, Beyaz Saray’ın da sınırları olduğuna dikkat çekti. Morrison’a göre, Biden’ın bu vizyonunun ne derecede uygulanacağı yürütme organlarının eylemlerine ve kararlarına da bağlı. Ayrıca yapay zekayı düzenlemek için kendi planını geliştirmeye çalışan bir yasama organı da bulunuyor.


Eski a16z ortağı ve Gensyn Network’ün Operasyon Başkanı Jeff Amico, raporlama zorunluluğu getiren emir hakkında “ABD inovasyonu için korkunç bir gelişme” dedi.


Amico, “Doğası gereği tarafsız olan bir teknolojinin düzenlenmesi gereken tehlikeli bir kaynak olarak lanse edildiğini” savundu.


Kripto para piyasası genel olarak mütevazı kazançlar kaydederken, yapay zeka destekli token’lar daha düşük seyretti. The Graph (GRT), Fetch.AI (FET), SingularityNET (AGIX) ve Ocean Protocol (OCEAN) yüzde 4 ila 7 arasında düşüş yaşadı.


Daha Fazla Oku

    bidenyapay zekaAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk