Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

XRP, 3 Ayın En Yüksek Tek Günlük Kazancını Kaydetti

Kripto para birimi, 13 Temmuz'dan bu yana en büyük tek günlük yüzde artışıyla yüzde 6,5 değer kazandı.

20 Ekim 2023 11:20

Güncellenme: 20 Ekim 2023 11:37

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) fintech şirketi Ripple'ın üst düzey liderlerine yönelik menkul kıymet ihlali suçlamalarını düşürmesiyle perşembe günü üç ayın en iyi tek günlük kazancını kaydetti.


CoinDesk verilerine göre, dünyanın en büyük beşinci dijital varlığı olan XRP, 48 sente gerilemeden hemen önce 53 sente kadar yükseldi.


SEC, perşembe günü yaptığı başvuruda Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen aleyhindeki iddiaları reddetmeyi kabul etti. 


Yaklaşık üç yıl önce SEC, XRP ile yakın bağları olan Ripple Labs'i XRP satışı yoluyla 1,3 milyar dolar toplayarak menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. Yasal süreç, piyasa geneli yükselirken bile XRP’yi baskıladı.


Spot liderliğinde gelişmeler


Perşembe günkü rallide spot piyasa alıcıları önemli bir rol oynamış görünüyor. Spot odaklı rallilerin, kaldıraçlı trader'lar tarafından yönetilenlerden daha sürdürülebilir olduğu söyleniyor.


Coinalyze'den alınan veriler, spot borsalardaki kümülatif hacim deltasının (CVD) XRP'nin fiyatıyla birlikte arttığını gösteriyor. Stabilcoin ve coin marjlı vadeli işlem piyasalarında ise VCD flat gözüküyor.


Yükselen CVD daha fazla alıcı olduğu anlamına gelirken negatif eğilim, daha fazla satıcı olduğunu ifade ediyor.


Aralıktan çıkılması bekleniyor

Perşembe günkü kazanç etkileyici olsa da 49 ila 45 sent arasındaki iki aylık fiyat konsolidasyonunu sona erdirmekte yetersiz kaldı.


Volatilite azalmasını temsil eden aynı aralıkta gidip gelme, genellikle iki yönlü bir aktiflik sağlar. Buradaki mantık, piyasanın konsolidasyon sırasında enerji oluşturması ve daha sonra aralığın sonunda ihlal edildiği yönde serbest bırakılmasıdır.Daha Fazla Oku

    RippleXRPSECkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yeniden 71 Bin Dolara Ulaştı

6 Haziran 2024 01:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk