Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Worldcoin’in WLD Token’ı Three Arrows Capital ve FTX Alacaklılarına Fayda Sağlayabilir

Token Unlocks'tan elde edilen verilere göre, 165 milyon dolar değerinde token kilidinin açılması WLD fiyatlarını etkileyebilir.

19 Şubat 2024 16:24

Güncellenme: 19 Şubat 2024 16:57

3AC'nin kurucusu Su Zhu, geçen hafta Worldcoin'in WLD token’larında görülen %200'ün üzerinde artışın, iflas fonu Three Arrows Capital'in (3AC) alacaklılarına fayda sağladığını söyledi.


Bununla birlikte, Token Unlocks'tan elde edilen verilere göre, 165 milyon dolar değerinde token kilidinin açılması WLD fiyatlarını etkileyebilir.


Zhu, “Ben WLD'nin üstün performansından yararlanamayacak olsam da 3AC alacaklılarına sevindim çünkü 3AC’nin WLD yatırımları azımsanamayacak büyüklükte. 2021’de bu yatırımlar çok tepki çekmişti.”Worldcoin, dijital kimlik ve token karşılığında insanların gözünü taramak isteyen tartışmalı bir proje olarak açıklanabilir. 


3AC, Worldcoin'in geliştiricisi Tools For Humanity’nin finansman turunda 25 milyon dolarlık yatırım yapmıştı ve bu da firmanın değerlemesini 1 milyar dolara çıkarmıştı. Mahkeme dosyalarına göre firmanın WLD varlıkları tam olarak bilinmiyor ve şirket kurucularının alacaklılara 1,5 milyar doların üzerinde borcu var.


Muhtemelen fayda sağlayabilecek bir diğer alacaklı grubu da FTX. Worldcoin, Ekim 2021'deki A Serisi turunda, iflas eden kripto borsası FTX'in kurucusu ve CEO'su Sam Bankman-Fried'dan (SBF) da yüklü bir yatırım aldı.


SpotOnChain tarafından takip edilen veriler, Bankman-Fried'ın şirketine bağlı cüzdanların Ağustos 2023'te 185 milyon doların üzerinde WLD token aldığını gösteriyor. Aynı Worldcoin adresi, aynı ay içinde birkaç başka adrese 35 milyon ila 170 milyon dolar değerinde token gönderdi.


WLD'nin yükselişi, AI geliştiricisi OpenAI'ın metinden videoya içerik oluşturucusu Sora'yı piyasaya sürmesinden sonra geldi. Hem Worldcoin’in ana şirketi hem de OpenAI, Sam Altman’a ait olduğundan yatırımcılar OpenAI’ın başarılarında da WLD token’a ilgi gösteriyor.


Token son 24 saatte yaklaşık %50'lik bir sıçrama yaşadı ve fiyatlar bugün itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7 doların üzerine çıktı.Daha Fazla Oku

    Worldcoin3ACFTXwldOpenAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk