Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

‘WallStreetBets’ Temalı Token’lar Hazine Varlıklarının Dump’lanması Sonucunda Yüzde 90 Düştü

Insider’lar token sahiplerinin toplu dump gerçekleştirmesine yol açtı. Bu yüzden WSB fiyatları ani bir şekilde düştü.

4 Mayıs 2023 15:53

Güncellenme: 4 Mayıs 2023 16:02

Popüler WallStreetBets subreddit’ine ait WBS token’ı, projeyle yakından ilgili bir insider’ın fazla miktarda WSB dump’lamasından sonra son 24 saat içerisinde yüzde 90 düşüş yaşadı.


WSB’nin piyasa değeri kısa bir sürede 50 milyon doların üzerine çıkmıştı.


Twitter’daki @Zachxbt kullanıcısı, perşembe sabahı erken saatlerde satışların sahiplerini uyardı. @zjzWSB kullanıcısının “WSB arzının bir bölümünü 635 bin dolar (334 ETH) karşılığında dump’ladığını” belirtti.@ZachXBT, “OIP” adlı başka bir insider’ın ekibin pazarlama ve exchange cüzdanlarından benzer işlemler gerçekleştirdiğini ekledi.


Insider’ların bu satışları, token sahiplerinin varlıklarını toplu olarak dump’lamalarına ve token’ın yüzde 90 oranda düşüş yaşamasına sebep oldu.


Twitter’daki kripto topluluğunda yer alan kullanıcılar, yalnızca @WSBMod hesabına kripto cüzdan adreslerini yolladıkları için yaklaşık 7 ETH değerinde WSB token sahibi olmuşlardı.


Bu da token’ların Twitter’daki kripto ekosisteminde ilgi çekmesini sağlamıştı.


@WSBMod kullanıcısı, fiyatlarda iyileşme yaşanacağına dair umutlu olduğunu söyledi ve @zjzWSB kullanıcısını böyle devam ederse yasal işlemler başlatılacağı konusunda uyardı.


Gönderi şu şekildeydi: “Selamlar @zjzWSB, 4 saat içerisinde benimle iletişime geçmezseniz bir polis veya FBI raporu hazırlayacağım. Bu bilgileri kötü bir niyetle paylaşıyorsun. Bunu neden yaptığını da anlamış değilim.”


Ayrıca, kullanıcının para iadesi alabileceğini de ekledi.


Blok zinciri verileri ise token’ların hiçbirinin iade edilmediğini gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    defitradetokenkriptoEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk