Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Voyager Digital'in Tokeni 'Short Sıkışması' ile %250'den Fazla Arttı

Short sıkışması, ayı piyasasının gevşemesi veya kâr elde etmek için acele eden birkaç satıcı tarafından körüklenen keskin bir ralli anlamına gelir.

14 Temmuz 2022 12:42

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 13:23

İflas eden kripto kredi platformu Voyager Digital'in yerel tokeni voyager (VGX) üç günde üç kattan fazla arttı. Bir gözlemciye göre, hareket bir short sıkışması, yani kısa pozisyon sıklaşması, ile sağlanmış gibi görünüyor.


CoinDesk verilerine göre, Salı gününden bu yana VGX, fiyatların son 24 saatte 1,01 dolar'a çıkmasıyla birlikte %257 artarak 0,14 dolardan 0,50 dolara yükseldi.


Defiance Capital yatırım analisti CK Cheung, "İflas halindeki işletmelerin coinlerini pompalamak bir meta haline geliyor gibi görünüyor. Terra'nın LUNC token’ı ve Celsius'un CEL token’ı, çoğunlukla short sıkışması ile benzer hareketler yaptı"dedi.


Short sıkışması, ayı piyasasının gevşemesi veya kâr elde etmek için acele eden satıcıların körüklediği keskin bir ralli anlamına gelir. VGX gibi, aşırı düşüş eğilimi gösteren yatırımcı hissiyatının işaret ettiği uzun süreli bir düşüş trendinde olan varlıklar, tipik olarak kısa süreli sıkışmalara eğilimlidir. Bir varlık aşırı derecede shortlandığında, küçük bir fiyat artışı genellikle birkaç satıcının havlu atmasına ve satış işlemlerinden vazgeçmesine neden olur. Bu da fiyatlar üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturarak abartılı bir harekete neden oluyor. Daha yüksek bir ilk hareketin katalizörü, temel haberler veya short pozisyondan kâr elde eden önde gelen bir simsar olabilir.


VGX, bu hafta başında 0.14 dolar ile rekor bir seviyeye düştü. Kasım ayındaki 5.81$'lık zirvesine göre %97 değer kaybetti. Geniş piyasadaki gerileme ve kripto şirketlerinin, özellikle borç verenlerin ödeme gücüyle ilgili endişeler, yılın ilk yarısında VGX tokenini sarstı. Piyasa korkuları bu ayın başlarında gerçekleşti ve Toronto merkezli şirket, şu anda iflas etmiş riskten korunma fonu Three Arrows Capital'in (3AC) temerrüdüne atıfta bulunarak, 6 Temmuz'da iflas sigortası için başvuruda bulundu.


Aynı gün, kredi defterinin %60'ının 3AC'ye verilen kredilerden oluştuğu bildirilen Voyager Digital, bir yeniden yapılandırma planı önerdi ve belki de bu short sıkışması için bir tetikleyici oldu.


Plana göre, müşteriler 3AC'den geri kazanılan fonlar, mevcut VGX jetonları, yeniden düzenlenen firmadaki hisseler ve diğer kripto para birimleri olmak üzere 4 farklı varlıktan orantılı bir pay alacaktı.


Pazartesi günü, Voyager'ın CEO'su Steve Ehrlich, önerilen yeniden yapılanmanın değişebileceğini ve müşterilerin alacağı kesin miktarın "yeniden yapılandırma sürecinde ne olacağına ve 3AC varlıklarının geri kazanılmasına bağlı olacağını" açıkladı. CNBC'ye göre, New York iflas mahkemesindeki bir federal yargıç 3AC'nin varlıklarını dondurdu.


Ayrıca, MetaForm Labs adlı tanınmamış bir firma tarafından Twitter'da duyurulan bir VGX körükleme planı, hırpalanmış kripto para birimindeki ralliyi güçlendirmiş olabilir.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk