Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Uzun Vadeli Bitcoin Holder’ları Varlıklarına Sadık Kalmaya Devam Ediyor

CoinDesk Bitcoin Trend Indicator (BTI), son zamanlarda yaşanan fiyat düşüşlerine rağmen uzun vadeli Bitcoin arzı arttıkça piyasanın yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

9 Mayıs 2023 12:09

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 12:30

Uzun vadeli Bitcoin holder’ları varlık satın almaya devam ediyor. CoinDesk Bitcoin Trend Indicator (BTI), Bitcoin arzındaki 30 günlük değişimin 31 Mart’tan bu yana yükseldiğini gösteriyor. Uzun vadeli arz, yatırımcıların 155 gün veya daha uzun süredir elinde tuttuğu varlıklar anlamına geliyor.


Bu tip yatırımcıların eski varlıklarını harcama olasılığı daha düşük olduğundan metrikteki bir artış hareketsiz arzın yanı sıra yükselişin de habercisi oluyor.Yükseliş ve Bitcoin fiyatındaki hareketlenmeler aynı dönemde meydana geldiğinden Bitcoin sahipleri bu duraklamayı daha fazla coin almak için bir fırsat olarak görüyor.


Bitcoin’in yüzde 68 oranında yaşadığı yıllık artış, NVT oranının ortalama 53,7’den yüzde 6 daha yüksek olması sebebiyle gerçekleşiyor. NVT oranı, BTC’nin piyasa değerinin on-chain işlem hacmine bölünmesiyle hesaplanıyor.


Özetle, NVT seviyesinin yüksek olması Bitcoin’in aşırı alım sebebiyle fiyat artışı yaşaması anlamına geliyor. 


CoinDesk endeksleri tarafından geliştirilen ve Bitcoin’in fiyat trendinin yönünü ve gücünü gösteren Bitcoin Trend Indicator, Bitcoin’in daha da yükselebileceğini gösteriyor.


Gösterge, bir dizi crossover pencereden oluşuyor ve “önemli seviyede düşüş trendi” ile “önemli seviyede yükseliş trendi” aralığında günlük değer yansıtıyor.Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin (BTC) 38 Bin Dolara Yaklaşıyor

24 Kasım 2023 18:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk