Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Uzun Bitcoin ve Kısa Bitcoin Cash Yatırımcıları Mt. Gox Ödemelerinden Fayda Sağlıyor

Her ikisi de feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’un alacaklılarına dağıtılıyor.

11 Temmuz 2024 11:49

Güncellenme: 11 Temmuz 2024 11:59

Singapur merkezli ticaret firması Presto Labs, müşterilerin devam eden Mt. Gox geri ödemelerinden kâr elde etmek için piyasadan bağımsız bir şekilde bitcoin (BTC) gücüne ve bitcoin cash'e (BCH) karşı bahis oynamalarını öneriyor.


Yüz milyonlarca dolar değerinde BTC, geçen hafta feshedilmiş borsa Mt. Gox'un 2014 yılında yaşanan saldırıdan etkilenen alacaklılara yapılması beklenen geri ödemelerine başlamasıyla piyasaya aktarıldı. 9 milyar dolar değerinde BTC'nin yanı sıra önümüzdeki aylarda yatırımcılara 73 milyon doların üzerinde BCH dağıtılacak.


Peter Chung liderliğindeki Presto analistleri: "Mt. Gox'un Mütevelli Heyeti, 1 Temmuz ile 31 Ekim 2024 arasında milyarlarca dolar değerinde BTC ve BCH dağıtmayı planlıyor. Bu da önümüzdeki 4 aylık dönemde BTC ve BCH'deki arz/talep dinamiklerinde değişiklik yaratabilir ve potansiyel olarak bir çift ticareti fırsatı sağlayabilir."


Çift ticareti, göreceli fiyat hareketlerinden kâr elde etmek için iki finansal varlığın aynı anda alınıp satılmasını içeren bir ticaret stratejisidir.


"Analizimiz, BCH için satış baskısının BTC'den dört kat daha büyük olacağını gösteriyor - yani BCH için günlük işlem değerinin yüzde 24'ü ve BTC için günlük işlem değerinin yüzde 6'sı."


CoinGecko verileri, 180 milyon dolarlık BCH'ye kıyasla son 24 saatte 27 milyar doların üzerinde BTC'nin el değiştirdiğini gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBCHMt. Gox

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Ani Düşüşü

25 Temmuz 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk