Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Unibot, Solana Ekosistemiyle Token Değerini Artırıyor

UNIBOT sahipleri, Solana tabanlı UNISOL arzının yaklaşık %80'ini talep mekanizması aracılığıyla almaya hazırlanıyor.

29 Ocak 2024 11:41

Güncellenme: 29 Ocak 2024 12:03

Trading uygulaması Unibot, Ethereum tabanlı UNIBOT token sahiplerine değer sağlayacak olan yerel bir Solana ekosistem token’ı çıkaracak. Başlangıçta eleştiri yağmuruna tutulan bu gelişme, fiyat dalgalanmalarına yol açmış durumda.


Aralık ayı sonlarında Solana ekosistemine genişleyen Unibot, geçen hafta Solana'nın SOL token’ları üzerinden gelir elde eden bir UNISOL token’ı başlatacağını duyurdu. Karar, trader'lar eskisi lehine yeni token’ı seçmeye meyilli olacağından UNIBOT sahipleri arasında büyük bir endişe yarattı.


Ancak geliştiriciler, bugün erken saatlerde yaptıkları açıklamada, UNISOL'un UNIBOT'un değer tahakkukunu artırabileceğini ve yeni fiyatlandırmayla birlikte son birkaç gündeki bazı kayıpların hafifleyebileceğini söyledi. Unibot platformu, kullanıcı cüzdanlarını merkeziyetsiz borsa Uniswap'a bağlıyor ve mesajlaşma uygulaması Telegram'ı veya bir terminali kullanarak popüler mesajlaşma uygulamalarında kullanıcıların birbirlerine mesaj gönderir gibi token'lar üzerinden bahis oynamalarına olanak tanıyor.Geliştiriciler, yaptıkları paylaşımda şunları söylüyor: “@UnibotOnSolana tarafından üretilen protokol geliri iki havuz arasında yarı yarıya bölündü. Birinci havuz, Ethereum’da $UNIBOT sahibi olmak anlamına geliyor ve Ethereum adresinizi SOL üzerinden gelir elde edecek olan Solana adresinize bağlıyorsunuz. İkinci havuz ise Solana’daki $UNISOL sahiplerini temsil ediyor.”


Talep mekanizması aracılığıyla UNIBOT sahipleri UNISOL arzının yaklaşık yüzde 80’ini alıyor. Yapılan açıklamaya göre, platform ocak ayının başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana 20 binden fazla kullanıcıya ve toplam 130 milyon dolarlık hacme ulaşmış durumda.On-chain veriler, Unibot'un mayıs ayında başlatılmasından bu yana 11.700 ether (ETH) komisyon topladığını ve bunun bir kısmını doğrudan token sahiplerine ödediğini gösteriyor. Kullanıcılar da istikrarlı bir şekilde artıyor ve geçtiğimiz haziran ayının sonundaki 2.000'in biraz üzerinde olan kullanıcı sayısı bugün itibarıyla 41.000'e ulaşıyor.


Ayrıca platform, sadece pazar günü Solana ve Ethereum’daki 7,5 milyon dolarlık birleşik hacimle 74 bin dolarlık ücret elde ediyor.Dune Analytics'e göre, Unibot'un ortalama günlük hacmi 5,5 milyon doların biraz üzerinde, bu da piyasa lideri DEX Uniswap'taki günlük 900 milyon dolardan oldukça düşük.


Daha Fazla Oku

    unibotSolanaunisol

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk