Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Üç Japon Bankası Stabilcoin Denemelerine Başlıyor

Tokyo Kiraboshi Financial Group, Minna no Bank ve The Shikoku Bank, stabilcoin denemelerine başlıyor.

2 Mart 2023 14:20

Güncellenme: 2 Mart 2023 16:03

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, Japonya’daki üç banka yasal gereklilikleri karşılayan bir sistem kurmaya çalışıp stabilcoin ödemelerini deneyecek.

Tokyo Kiraboshi Financial Group, Minna no Bank ve The Shikoku Bank, denemelerini bir Web3 altyapı şirketi olan GU Technologies’in geliştirdiği sistem üzerinden gerçekleştirecek. Japan Open Chain adlı sistem, yasalara uygun bir şekilde geliştirildi. Aynı zamanda bu sistem, ethereum ile tamamen uyumlu olmasının yanı sıra halka açık bir blokzinciri görevi görüyor.

Bankalar, “Her bankanın kendine özgü stabilcoin’i olacak. Bu şekilde MetaMask gibi ethereum cüzdanlarının hangileriyle uyumlu olduğunu göreceğiz” açıklamalarında bulundu.

Bu gelişmeler doğrultusunda Japonya, stabilcoin’lere izin verme yolunda ilerliyor. 2022’de milyarlarca dolarlık algoritmik stabilcoin ihraççısı Terra büyük bir çöküş yaşamıştı. Olayın ardından parlamento, yatırımcıları korumayı amaçlayarak stabilcoin’lere özgü bir dizi kural çıkardı. Hükümet, ülke dışında piyasaya sürülen stabilcoin'lerin yerel borsalarda satışa çıkarılmasına da izin vermeyi planlıyor. Uygulanacak olan kurallar arasında stabilcoin ticaretiyle ilgilenen borsaların yapması gereken özel bir lisans başvurusu da yer alıyor.

Basın açıklamasına göre, varlıklar tarafından desteklenen stabilcoin’lerin ihracına ilişkin proof-of-concept denemeleri çoktan başladı.


Daha Fazla Oku

    JaponyaStabilcoinEthereumweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk