Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Türkiye'nin İlk Tarım Emtia Token'ı CROW, CoinTR'de Listelenmeye Başladı

CoinTR ve Cropto arasındaki iş birliğinin ilk aşamasında Cropto Buğday Token (CROW) işleme açıldı.

18 Ocak 2024 13:32

Güncellenme: 18 Ocak 2024 13:56

Dijital Geleceğin Merkezi olma mottosuyla 2024 yılında projelerini yatırımcıları ile buluşturan CoinTR, bu kapsamda Türkiye'nin ilk tarım emtia token'ı CROW'u (Cropto Buğday Token) CoinTR PRO'da listeledi. Türkiye'de bir ilk olan bu listelemede, CoinTR, tarımsal ürünlere dayalı kripto varlık hizmeti, blok zinciri teknolojisi ve tarım sektörünü bir araya getiren Cropto'yu yatırımcılarına sunuyor. 


Cropto iş birliği ve CROW'un listelenmesi ile ilgili açıklamada bulunan CoinTR CEO'su Ali Eşelioğlu, konuşmasında "CoinTR olarak vizyonumuz doğrultusunda sadece listelemeler yapmıyoruz, yaptığımız iş birlikleri ile Türkiye'de ilklere imza atıyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin ilk tarım emtia token'ı olan Cropto Buğday Token'ını (CROW) CoinTR PRO'da yatırımcımıza sunduk. Cropto token'lar, Varlığa Dayalı Token (asset-backed token) özelliğiyle fiziksel dünyada karşılığı olan token olması açısından bizi çok heyecanlandırıyor. Önümüzdeki haftalarda da yine Cropto Arpa Token (CROB), Cropto Mısır Token (CROC), Cropto Fındık Token (CROF) gibi üç tarım emtia tokenlerini listeleyeceğiz. Yatırımcılarımızın da bizim kadar heyecanlanacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız iş birlikleri ve stratejik ortaklıklarla farklı alanlarındaki ürünlerin - tokenlerin listelenmesini yapacağız. Dijital Geleceğin Merkezi olma yolunda attığımız sağlam adımları CoinTR ve CoinTR PRO'da yapacağımız listelemelerle destekleyip, yatırımcılarımıza sunduğumuz ürünleri çeşitlendirdiğimiz gibi, bu alanda AR-GE yapan, ürün geliştiren şirketleri de destekleyeceğiz" sözlerine yer verdi.


Cropto adına açıklamada bulunan Cropto CEO'su Demir Aksoy ise "Blok zinciri teknolojisini kripto para piyasası kullanıcılarıyla aramızda bir köprü olarak görüyoruz. Bu anlamda, tarım ve blok zinciri teknolojisini bir araya getirerek, insanlık tarihiyle eş değer tarımsal ürünleri, Cropto ile bugünün ve geleceğin yatırımına dönüştürme hedefiyle yola çıktık. Cropto token'ları, Varlığa Dayalı Token (asset-backed token) özelliğiyle fiziksel dünyada karşılığı olan token'lardır. Cropto markamızın çatısı altındaki tüm tarım ürünleri token’larımızı (Cropto Buğday, Arpa, Mısır ve Fındık Token'ları başta olmak üzere) ülkemiz, bölge ve dünya tarım sektörü ve ekonomisine kazandırmak ve bu konuda Avrupa'dan Asya'ya uzanan geniş bir bölgede ilk olmak bizler adına gurur vericidir. Bu yolculukta global arenada ve ülkemizde kripto para alım satımına aracılık etme konusunda önemli bir yere sahip olan CoinTR ile yan yana yürümek bizi çok heyecanlandırıyor. Bu yolculuğumuza CoinTR ile işbirliklerimizi geliştirerek tüm hızımızla devam edeceğiz" dedi. 

 

Cropto CROW (Cropto Buğday Token) Nedir?  

Cropto, buğday, arpa, mısır, fındık gibi temel tarımsal ürünleri temsil eden çeşitli token’lar aracılığıyla yatırımcılara dijital varlık üzerinden tarım ürünlerine yatırım yapma fırsatı sunan bir projedir. CROW da tarım emtiası olan buğdayı tokenize etmeyi amaçlayan bir tür token’dır. Buğdayın tokenize edilme süreci, depolara gelen ve bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilen buğdayın depo belgesi oluşturulmasıyla başlar. Bu belge, Cropto tarafından AgriFintech adına satın alınır. Ardından, ERC-20 CROW, depo rezerv belgesiyle eşleştirilerek ihraç edilir. Bu süreçte, depo rezerv belgesindeki bilgiler şeffaf bir şekilde blok zincire kaydedilir ve ihraç edilen token'lar borsalarda işlem görmeye hazır hale gelir. Cropto, Depo Rezerv Belgesi'ni sistemden çıkartmak için ürettiği emtia token sayısı kadar itfa etmek zorundadır. Bu noktadan sonra, Cropto bu belgeyi sistemden çıkartarak buğdayı satabilir.


Cropto, tarım sektörüne özgü blok zinciri tabanlı projeler geliştirerek sektöre katkıda bulunmayı amaçlayarak yatırımcılara şeffaf ve güvenilir bir dijital varlık platformu sunmayı hedeflemektedir.


Cropto Buğday Token (CROW) Nasıl Satın Alınır? 

Kullanıcılar, CoinTR PRO'ya kaydolarak ve KYC süreçlerini tamamlayarak Türkiye bankaları aracılığıyla fiat transferi gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda, diğer borsalardan ve merkeziyetsiz cüzdanlardan token transferi yaparak yeni CROW/USDT işlem çiftinden satın alım da yapabilirler.


Daha Fazla Oku

    cointrcrowcroptotoken listeleme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk