Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

TradFi, Kurumsal Kripto Yatırımcılarının Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Bank of America’nın yayımladığı raporda, kripto şirketlerinin çöküşünün, ekosistemde güvenilir ve deneyimli geleneksel finans firmalarının doldurmaya çalıştığı bir boşluk yarattığı belirtildi.

14 Nisan 2023 15:21

Güncellenme: 14 Nisan 2023 17:14

Bank of America (BAC), kambiyo operatörü Nasdaq’ın (NDAQ) bu çeyreğin sonuna kadar bir dijital varlık saklama hizmeti başlatmayı planladığını duyurmasından sonra bir rapor yayımladı. Rapora göre, kripto ekosistemi, geçtiğimiz yıl yaşanan piyasa düzenlemelerine ve iflaslara rağmen gelişmeye devam ediyor.

Raporda, kurumsal talebin kurumsal düzeydeki ürün sunumlarını yönlendirdiği belirtildi.

Bank of America, kurumsal yatırımcıların “blok zinciri teknolojisinin yıkıcı doğasına” odaklanmış olduklarını da söyledi.

Banka, “karşı taraf riskini yeniden değerlendirdiklerinden ve velayet, borsa, broker-dealer’lar ayrı varlıklar olduğundan” kurumsal yatırımcıların, kripto şirketlerindeki çöküşlerinin kurumsal ticareti yavaşlatmasını beklediğini ekledi.

Bununla birlikte, analist Alkesh Shah ve Andrew Moss, bu çöküşlerin kripto ekosisteminde “kurumsal ürünler sunan, güvenilir ve deneyimli TradFi firmalarının doldurabileceği” bir boşluk yarattıklarını belirtti.

Raporda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Gelişmiş Koruma Kuralları’nın TradFi kuruluşlarının lehine olduğuna dair açıklamalar da yer aldı.

Son olarak banka, şu ifadeleri kullandı: “Bizim görüşümüze göre, TradFi kuruluşları tercih edilen taraf olmaya devam ediyor.”


Daha Fazla Oku

    TradFibank of americaSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk