Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Toncoin, Telegram'ın Halka Arz Planı Duyurusunun Ardından İki Günde %61 Arttı

Resmi olarak ayrı faaliyet gösterseler de, Telegram eylül ayında altyapı olarak Ton Network'ü kullandıklarını onaylamıştı.

13 Mart 2024 17:49

Güncellenme: 13 Mart 2024 18:09

TON Network'ün yerel token’ı toncoin (TON), mesajlaşma uygulaması Telegram'ın kurucusu Pavel Durov'un ilk halka arz (IPO) planlarını açıklamasının ardından iki gün içerisinde %60'tan fazla arttı.


Başlangıçta Telegram'ın yan ürünü olan Ton Network, 2018 gibi erken bir tarihte geliştirilmeye başlandı. Telegram, SEC'in başlattığı yasal süreçle birlikte 2020'de Ton Network'ü geliştirmeyi durdurdu. Yaklaşık bir yıl sonra ise birkaç topluluk üyesi projeyi yeniden yürütmek için bir araya geldi.


İki şirket artık tamamen ayrı faaliyet gösterseler de, Telegram geçtiğimiz eylül ayında Web3 altyapısı için tercih ettiği blok zincirinin Ton Network olduğunu onayladı.


Durov, Financial Times ile yaptığı röportajda, halka arzı Telegram'ın değerine "erişimi demokratikleştirmenin" bir yolu olarak gördüğünü söyledi. Ayrıca Telegram'ın 900 milyon kullanıcıya ulaştığını ve kâr edilebilecek durumda olduğunu doğruladı.


CoinGecko verilerine göre, duyurunun ardından TON’un piyasa değeri 9,5 milyar dolardan 15,5 milyar dolara yükselirken, token’ın fiyatı 2,72 dolardan 4,38 dolara sıçradı. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) de aynı dönemde bitcoin'in 73,707 dolarlık rekor zirveye ulaşmasıyla %7,8 arttı.


TON şu anda Kasım 2021'de kaydedilen ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,50 dolara çok yakın.


Daha Fazla Oku

    tontoncointon networktelegram

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk