Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Terra’nın Yeni Luna Token’ı Binance’de Listelendikten Sonra Yüzde 40 Dalgalanma Yaşadı

Terra’nın Luna token’ı son 24 saatte 850 milyon dolar işlem hacmi yakaladı ve momentum kazanmaya başladı.

31 Mayıs 2022 14:14

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 16:32

Terra’nın yeni mint edilen Luna token’ı (LUNA) Binance’de listelendikten sonra Salı günü yüzde 39,41’lik bir ralli gerçekleştirdi.


Bu yazı kaleme alındığı sırada Luna 2 8,18 dolardan işlem görüyordu ve 210 milyonluk bir arz hacmi yakalamıştı. CoinMarketCap’in verilerine göre bu hacim 1,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine işaret ediyordu.


Token, algoritmik stabil coin TerraUSD’nin çıpasını kaybetmesinin ardından hayata geçirilen Terra 2 blok zinciri üzerinde lanse edildi. 


Çıpa kopmadan önce UST veya Luna tutan yatırımcılar veya kopuş sonrası bu varlığı edinenlere yeni token verildi.


0,0002 dolardan işlem gören eski Luna token’ı Luna Classic olarak yeniden adlandırıldı (LUNAC). Bu yeni token Terra’nın hayata dönme planının bir parçası. 


Terra’nın hayata dönüş planına dair toplulukta yapılan ankette büyük oranda karşıt görüş oluşsa da plan hayata geçirildi.


6.220 kişinin katıldığı bu ankette katılımcıların yüzde 92’si plana karşı oy verirken “çatallaşma istemiyoruz” söylemi öne çıktı.


Birçok borsa bu token lansmanına destek verdi. KuCoin ve ByBit ilk listeleyenler arasında yer aldı.


Luna 2 ilk anlarda ByBit üzerinde 80 dolara çıksa da iki saatten az süre içerisinde yüzde 80 değer kaybetti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk