Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Terra’nın Luna ve Luna Classic Token’ları Dalgalı Seyir İzliyor

İki token’ı izleyen vadeli işlemler olağan seyrinin dışına çıkarak yaklaşık 18 milyon dolarlık bir likiditasyon gerçekleştirdiler.

10 Haziran 2022 12:26

Güncellenme: 10 Haziran 2022 15:06

Terra ekosistemiyle ilişkili token’lar yasal gelişmelerin sürdüğü bir dönemde oldukça dalgalı bir seyir izliyor. 


Luna’nın fiyatı Perşembe günü 2,65 dolarken Cuma sabahı 3,44 dolara çıktı. Ardından piyasanın geneli sabit giderken sert bir düşüş yaşadı. CoinGecko’nun verilerine göre Luna Classic (LUNC) de yüzde 34’lük bir artış yakaladıktan sonra Cuma sabahı düşüşe geçti. 


Bu dalgalanma ve oynaklık Amerikan Sermaye Piyasaları Kurulu’nun (SEC) Terra Labs’in ABD kanunlarını ihlal edip etmediğine dair bir soruşturma başlatmasıyla birlikte artış gösterdi. Bu soruşturma Terra Labs’in ekosistem token’larını pazarlama yaklaşımına odaklanıyor.


Bu iki token’ı izleyen vadeli işlemlerde de 18 milyon dolara yakın bir satış görüldü. Diğer önde gelen kriptolardaki kayıp ise 3 milyon dolar civarında kaldı.


LUNA, algoritmik coin terraUSD’nin dolara olan çıpasını yitirmesinden sonra Mayıs ayı içinde dağıtılmaya başlanmıştı. Bu hamle şu anda LUNC olarak adlandırılan eski Luna’nın değerinin yüzde 99,7 düşmesine neden olmuştu. Terra ekosistemindeki DeFi uygulamalarında tutulan değer ise 28 milyar dolar azaldı.


Bu satışlar, LUNA token’larını alıp satanların bugüne dek yaşadığı en büyük kayıp. Bu kaybın hacmi 5 milyon doları buluyor. Ancak LUNC vadeli işlemlerinde kayıp 12 milyon dolara çıkıyor.

Kripto borsaları Bybit ve Binance alım satım yapanlara LUNA sunan yegâne borsalarken OKEx ve Huobi LUNC vadeli işlemlerine imkan veriyor. Asya’da popüler olan OKEx üzerinde 9 milyon dolarlık satış gerçekleşti ki bu benzerlerine kıyasla oldukça fazla bir hacim.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk