Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Tahvil Traderları, Bitcoin Baskısıyla Fed Faiz Artışı için Bahisleri Artırdı

CME FedWatch Aracı, yatırımcıların Çarşamba günü açıklanacak 75 baz puanlık bir faiz artışına yüzde 94 şans tanıdığını gösteriyor.

15 Haziran 2022 11:23

Güncellenme: 15 Haziran 2022 13:38

ABD Merkez Bankası (Fed), geçen hafta piyasalarda şok etkisi yaratan yeni bir enflasyon raporunu görüşmek içinbu hafta toplanıyor. Wall Street Journal’ın (WSJ), yetkililerin daha önce bahsedilenden daha büyük bir artışı düşündüklerini duyurmasının ardından 75 baz puanlık (0.75 puan) bir artış aniden kesinlik kazandı.


Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Salı günü başlayan ve Çarşamba gününe kadar devam eden iki günlük kapalı toplantısı, Fed'in bu yılki üçüncü toplantısı oluyor.


ABD merkez bankası, beklenenden hızlı artan enflasyonu bastırmak ve tüketici fiyatlarını kontrol edebilmek amacıyla gösterge faiz oranını yükseltiyor.


Geçen haftaya kadar ekonomistler, Mayıs ayındaki gibi 50 baz puanlık bir artış öngörüyorlardı fakat Cuma günü yayınlanan biir hükümet raporu enflasyonu izleyen tüketici fiyat endeksinin beklentiler dahilinde olan yavaşlama yerine yüzde 8.6 ile yeni bir zirve yaptığını gösterdi.


Goldman Sachs , bir sonraki faiz artışı için tahminini 75 baz puan olarak revize etti. Kurumun Baş Ekonomisti Jan Hatzius, "Bu yüzden en iyi tahminimiz, WSJ makalesinin Fed’den 75 baz puanlık bir faiz artırımının geleceğine dair bir ipucu olduğu şeklinde” dedi.


Aynı şekilde, 30 günlük Fed vadeli işlem verilerini kullanan CME FedWatch Aracı yatırımcıların bir gün önceki yüzde 35'e oranla 75 baz puanlık bir artış için yüzde 94'lük bir şans gördüklerini gösteriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk