Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Stabil Para İşlem Hacminin %10'dan Azı Gerçek Kullanıcılardan Oluşuyor

Stabil para piyasası arzı şu anda yaklaşık 150 milyar dolar seviyesinde.

6 Mayıs 2024 11:25

Güncellenme: 6 Mayıs 2024 11:40

Visa ve veri platformu Allium Labs'in yeni bulgularına göre, stabil para işlem hacimlerinin %10'dan azı organik yani gerçek kişilerden oluşuyor.


Raporda, nisan ayında kaydedilen yaklaşık 2,2 trilyon dolarlık işlemin yalnızca 49 milyar dolarının "organik ödeme faaliyetleriyle" gerçekleştiği belirtildi. Analiz, "gerçek insanlar tarafından gerçekleştirilen işlemleri tespit etmek" amacıyla botlar ve yüksek hacimli işlemler gerçekleştiren trader’ları kapsamıyor.


Broker şirketi Bernstein, stabil para piyasası arzının şu anda yaklaşık 150 milyar dolar seviyesinde olduğunu ve tether (USDT) ile USD Coin'in (USDC) sırasıyla %75 ve %22'lik paylarla piyasaya hakim olduğunu bildirdi.


Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield’ın bulgularını içeren notta şu ifadeler yer aldı: “Blok zincirlerinin son kullanıcı tarafından manuel veya otomatik botlar aracılığıyla başlatabilen işlemlere alet olduğu kullanım senaryoları, verilerde büyük bir alan kaplıyor.”


Analize göre, toplam transfer hacmi ile bot kaynaklı transfer hacmi arasındaki farka rağmen stabil para kullanıcılarının sayısı istikrarlı bir şekilde artarak aylık 27,5 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.


Daha Fazla Oku

    Stabil paraVisaallium labsusdttether

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fed Bu Yıl için Yalnızca Bir Faiz İndirimi Öngörüyor

13 Haziran 2024 09:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk