Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Son Milyon Dolarlık Hackte Hedefte Solana Cüzdanları Var

Saldırı sıcak cüzdan kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor.

3 Ağustos 2022 07:58

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 08:55

Solana ekosistemi, kripto dünyasındaki en son istismarın kurbanı gibi görünmekle birlikte kullanıcılar Phantom, Slope ve Trust Wallet de dahil olmak üzere internete bağlı büyük “sıcak” cüzdanlardan bilgileri dışında fonlarının çekildiğini belirtiyorlar.


Şu ana kadar birkaç Solana adresi saldırıyla ilişkilendirilirken bu cüzdanlar şüpheli olmayan kullanıcılardan en az 5 milyon dolarlık SOL, SPL jetonlarını. tüketti. Saldırının halen devam ettiği belirtiliyor.Phantom’dan bir temsilci, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Solana cüzdanlarını etkileyen bu olayı değerlendiriyoruz ve sorunun temeline inmek için bu alandaki tüm ekiplerle birlikte çalışıyoruz. Daha fazla bilgi elde ettiğimizde yen”i bir açıklama yapacağız. Ekip, şu anda bunun sadece Phantom'a özgü bir sorun olduğuna sanmıyor” şeklinde konuştu.


Saldırının başlangıçta Magic Eden'in Solana NFT pazarındaki işlemlerle ilgili olmasından şüphelenilirken olayın nedeni henüz doğrulanamadı. Magic Eden, CoinDesk'in yorum talebine yanıt vermezken kullanıcıların saldırıdan korunmak için cüzdanlarındaki izinleri iptal etmeleri için Twitter’dan bir ileti paylaştı.Twitter, şu anda Solana kullanıcılarının tokenlerin hesaplarından birdenbire çekildiğini fark ettiklerini anlatan mesajlarla dolu durumda.


Solana topluluğu üyesi @gostak_gm CoinDesk'e e-posta aracılığıyla yaptığı bilgilendirmede, “Mobil cüzdanımdan tüm SOL'leri cüzdanımdan gönderdiğimi gösteren anlık bildirim aldığımda güneş gözlüklerimi tamir ettiriyordum. O benim en büyük sıcak cüzdanımdı, bu yüzden onu birçok mobil ve web uzantılı cüzdan sağlayıcısına ve birçok dapp'e bağlamıştım. Fonlarımın çoğunun soğuk bir cüzdanda olmasına sevindim” yorumunu yaptı.


Gelinen noktada güvenlik açığının sadece Solana ile sınırlı olup olmadığı belli değil. Bir Trust Wallet ve Slope cüzdan kullanıcısı ise hem Solana hem de Ethereum'da USDC kaybettiğini belirtti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk