Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Son 24 Saate 902 Milyon Dolarlık USDC Çekildi

USDC’nin 11,4 milyar dolarlık rezervleri nakit olarak bankalarda tutuluyor.

10 Mart 2023 23:44

Güncellenme: 10 Mart 2023 23:48

ABD’de federal sigorta koruması altında olan Silvergate Bank’in ve Silicon Valley Bank’in faaliyetlerini sona erdirmelerinin etkileri kripto endüstrisinde hissedilmeye devam ediyor. Birçok kişi bu iki olayın USDC stabil parasının arkasındaki şirket olan Circle’ı nasıl etkileyeceğini merak ediyor.  


Kripto dünyasına yakın bankalardan ikisinin kapanmasıyla birlikte kripto dünyasında USDC’nin rezervlerinden ne kadarının bu iki bankada tutulduğu tartışılıyor. Circle’ın Deloitte tarafından yapılan ve 2 Mart’ta yayınlanan denetim raporuna göre Ocak 2023 itibariyle Circle’ın nakit rezervleri şu bankalarda tutuluyor: Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Flagstar Bank, N.A., Signature Bank, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank.


Circle’ın şeffaflık bilgilerini içeren sayfasına göre dolaşımdaki 43,1 milyar dolarlık USDC’ye karşılık 43,2 milyar dolarlık rezerv tutuluyor. USDC rezervlerinin yüzde 26’sına karşılık gelen 11,4 milyarlık kısmı aralarında Silvergate ve Silicon valley’in de olduğu rezerv bankalarında tutuluyor. Şirketten 4 Mart’ta yapılan açıklamaya göre Circle rezerv mevduatının bir kısmını Silvergate’den başka bankalara taşımıştı. 


Son 24 saatte merkezi borsalarda en büyük çıkış USDC’de yaşandı. Bu yazı hazırlandığı saatlerde son yedi günde merkezi borsalardan çekilen USDC miktarı 3 milyar dolara ulaşmıştı.  Nansen verilerine göre son 24 saatte merkezi borsalardaki tüm akıllı para cüzdanlarından 68 milyon dolar değerinde USDC çekildi. Tüm cüzdanlardan çekilen meblağ 902 milyon dolara ulaştı.


Daha Fazla Oku

    USDCCirclekriptoDüzenlemeler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sage D. Young

Sage D. Young, CoinDesk'te bir teknoloji protokolü muhabiridir. Solarpunk Hareketi'ni önemsiyor. Ekonomi ve Felsefe alanlarında Veri Bilimi alanında çift ana dal yapmış olan Claremont McKenna Koleji'nden yeni mezun oldu. ETH, LINK, AAVE, PEOPLE, OS ve HTR'nin yanı sıra birkaç NFT'nin sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 19:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk