Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana'nın Yeni Günlük Adres Büyümesi Diğer Blok Zincirlerini geride bıraktı, SOL Sıçradı

Veriler, popüler ağı kullanan aktif cüzdanların yılın başından bu yana %58'in üzerinde büyüdüğünü gösteriyor.

20 Temmuz 2022 15:13

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 17:02

Solana ağındaki aktif cüzdanlar bu yıl %58 büyüdü ve piyasa genelindeki fiyat düşüşüne rağmen diğer bazı blok zincirlerini geride bıraktı.


CoinMarketCap tarafından Glassnode ve The Block'tan alınan verilere atıfta bulunulan araştırma, Solana'daki "Yeni Günlük Adres" rakamlarının ayı piyasası boyunca kullanıcı tabanını sürekli olarak büyüttüğünü gösterdi.


Yeni Günlük Adres, büyüme ve benimsemeyi işaret edebilen herhangi bir blok zinciri ağında ilk kez cüzdan kullanan kullanıcılara atıfta bulunuyor. Solana'da yeni kullanıcılar, bu hafta kademeli olarak 240.000 kullanıcıya düşmeden önce, mayıs ayında 400.000'in üzerine çıkarak zirve yaptı. Bu rakamlar, Aralık 2021'deki her gün 150.000 ila 170.000 yeni kullanıcı seviyesinden bir sıçramayı işaretliyor.


Günlük aktif cüzdanlar, Haziran ayında 32 milyonun üzerinde ve Mayıs ayında 37 milyonun üzerinde aktif kullanıcıyla bu yıl benzer şekilde tırmandı. Bu, 2022'nin ilk dört ayındaki ortalama 20 milyon aktif kullanıcının üzerine geldi.


Ancak veriler, faaliyetin giriş anlamına gelmediğini gösteriyor. Solana'da çalışan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında kilitli toplam değer (TVL), Mayıs ayındaki 6 milyar dolar’dan bu hafta 2,9 milyar dolar’a düştü. Solana TVL, Aralık 2021'de 14 milyar dolara ulaştı.


Solana'nın yerel SOL tokeni, artan cüzdan kullanımıyla birlikte büyüdü. Tokenler geçen hafta yaklaşık %34 arttı ve piyasa genelindeki düşüşlere ve oynaklığa rağmen geçen ay %30 arttı. Buna karşılık, bitcoin (BTC) geçen ay %14 arttı.


Bu arada CoinMarketCap, BNB Zincirindeki aktif adreslerin eşdeğer bir süre boyunca sabit kaldığını, Ethereum'daki yeni kullanıcılara ilişkin verilerin bu yılın başından bu yana düşüş gösterdiğini kaydetti. “BNBChain, yeni günlük aktif adreslerinin %17.9'un hemen üzerine düştüğünü gördü. CoinMarketCap, Ethereum'un aynı dönemde %51.8 ile daha da kötüleştiğini” söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk