Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana Memecoin’i Slerf, Geliştiricinin Hatasına Rağmen 1,7 Milyar Dolarlık İşlem Hacmi Kaydetti

Geliştirici: “Maalesef bu bir şaka değil, her şeyi mahvettim ve gerçekten üzgünüm. LP yakma sürecindeyken hatalı bir işlem gerçekleştirildi.”

18 Mart 2024 18:00

Güncellenme: 18 Mart 2024 22:10

Solana memecoin çılgınlığıyla ortaya çıkan en yeni token’lardan biri, büyük bir kargaşaya rağmen yayına girdikten birkaç saat sonra birden fazla borsa listelendi. Token 1,7 milyar dolarlık işlem hacmi ve binlerce trader’a ulaştı.


Solana ağında tembel hayvan temalı bir memecoin olan Slerf, bugün gerçekleştirilen ön satışta 10 milyon dolar topladı. Slerf, bu ayın başlarında Book of Meme'in (BOME) başarısını takip eden ve son birkaç gün içerisinde ön satış gerçekleştiren birçok token’ın arasında yer aldı.


Ancak sorun çıkması uzun sürmedi. Projenin arkasındaki geliştirici, token’ları yanlışlıkla bir yakma adresine gönderdi ve toplanan tüm fonları kaybetti.


@slerfsol isimli geliştirici, Twitter paylaşımında şunları yazdı: “Az önce LP’yi ve airdrop için ayrılan token’ları yaktım. Mint’leme yetkisi çoktan geçersiz kılındı, bu yüzden token mint’leyemiyorum ve düzeltmek için yapabileceğim hiçbir şey yok. Çok üzgünüm.”


“Maalesef bu bir şaka değil, her şeyi mahvettim ve gerçekten üzgünüm. LP yakma sürecindeyken hatalı bir işlem gerçekleştirildi.”Bu haber Kripto Twitter’da hızlı bir şekilde viral olurken bazı kişiler bunu bir pazarlama stratejisi olarak nitelendirdi.


Gerçekleşeyen olay, trader’ların token satın alıp satması açısından herhangi bir problem yaratmadı. SLERF, Jupiter ve Orca dahil olmak üzere Solana tabanlı borsalarda listelenmeye başladı. 3 sente yakın bir başlangıç değeriyle işlem gören token, birkaç saat içerisinde 1,4 dolara kadar yükseldi.


Birdeye verilerine göre, SLERF şimdiye kadar 1,8 milyar dolarlık işlem hacmi ve 500.000 bireysel işlem kaydetti.On-chain analiz platformu Lookonchain’in verilerine göre, yatırımcılar piyasaya yeni sürülen token’lar aracılığıyla milyonlarca dolar kazanabiliyor.


Daha Fazla Oku

    Solanamemecoinslerf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk