Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana, Memecoin Çılgınlığıyla Birlikte XRP’yi Geride Bıraktı

SOL, DeFi ekosistemindeki hareketlenmeler ve memecoin çılgınlığının ardından 20 ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

21 Aralık 2023 10:13

Güncellenme: 21 Aralık 2023 10:17

CoinMarketCap verilerine göre Solana’nın (SOL) piyasa değeri 20 ayın en yüksek seviyesi olan 33,7 milyar dolara ulaşarak beşinci en büyük kripto para birimi oldu ve XRP'yi geride bıraktı.


Solana’nın kilitli toplam değeri (TVL), bu hafta artan varlık fiyatları ve DeFi protokollerine tutarlı girişlerin teşvikiyle, FTX'in geçen yıl kasım ayındaki çöküşünden bu yana ilk kez 1 milyar doları aştı.


Blok zincirinde yer alan merkeziyetsiz borsaların işlem hacminde de büyük artışlar görüldü. Solana'daki merkezi olmayan borsalar, işlem hacminde bir artış yaşadı. 15 Aralık'ta 746 milyon dolarlık hacme ulaşan Orca, daha önce sadece bir kez 100 milyon doları aşmıştı. Artan aktivitenin çoğu, şu anda 1,2 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip köpek temalı bir token olan Bonk gibi memecoin'lerden kaynaklanıyor.


Spekülatörler yüzlerce doları yüz binlerce dolara çeviren bir sonraki memecoin'i bulmak için yarışırken, trader'lar genellikle Solana'yı tercih ettikleri meme coin'e dönüştürmeden önce dayanak varlık olarak satın alıyor.


Ancak son zamanlarda odak noktası Solana oluyor, blok zinciri geçtiğimiz yıl tanık olduğu bir dizi kesintinin ardından ağ kararlılığını iyileştirmiş gibi görünüyor. Ayrıca, iflas başvurusunda bulunmadan önce 1 milyar değerinde Solana tabanlı token satın alan borsanın çöküşünün ardından FTX'le mesafesini koruyor.


SOL şu anda son 24 saatte yüzde 9,14 artışla 81,04 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap'e göre işlem hacmi yüzde 39 artarak 2,6 milyar dolara yükseldi.


Daha Fazla Oku

    SOLSolanadefiXRPmemecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk