Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana, Memecoin Çılgınlığıyla Birlikte 100 Dolara Yaklaştı

Ağ üzerindeki uygulamaların kilitli toplam değeri de buna paralel olarak arttı ve kasım ayındaki 400 milyon dolardan 1,3 milyar dolar değerinde token’a yükseldi. Bu seviyeler en son Temmuz 2022’de görülmüştü.

22 Aralık 2023 11:59

Güncellenme: 22 Aralık 2023 12:25

Solana blok zincirinin SOL token’ı, blok zincirinde devam eden memecoin çılgınlığıyla birlikte üçüncü haftada 100 dolara yaklaştı.


Ölçümler, Solana’nın on-chain işlem hacimleri ve ağ ücretlerinin yedi günlük hareketli bazda Ethereum'unkileri (genellikle en yüksek olan) geçtiğini gösteriyor.


Ağ üzerindeki uygulamaların kilitli toplam değeri de buna paralel olarak artıyor ve kasım ayındaki 400 milyon dolardan 1,3 milyar dolar değerinde token’a yükseliyor. Bu seviyeler en son Temmuz 2022’de görülmüştü.


Tüm bu gelişmeler SOL’un yılın başından bu yana elde ettiği kazançların yüzde 830’un üzerine çıkmasına yardımcı oldu ve büyümenin çoğu yalnızca son iki ayda gerçekleşti. Satın alım baskısı, milyarlarca dolar değerinde SOL tutan kripto borsası FTX'in iflas mülkünden gelen önemli satış baskısına rağmen ağır bastı.


Köpek temalı memecoin BONK, kasım ayı sonlarında yüzde 1,000’den fazla sıçrama kaydederek ilgiyi canlandırdı. Bu da erken yatırımcılarına kısa sürede yüzde 10,000’in üzerinde kazanç sağlayan dogwifhat (WIF) gibi memecoin’lerin yükselişini teşvik etti.


WIF, yalnızca son 24 saat içinde piyasa değerini yüzde 35 artırdı.


Veriler, o zamandan beri fırsatçı geliştiriciler tarafından binlerce memecoin çıkarıldığını gösteriyor. Bunların çoğu çok düşük bir piyasa değerinden birkaç milyona kadar çıkıyor.Aynı zamanda, bazı analistler SOL'un gösterdiği üstün performansın önümüzdeki haftalarda da devam etmesini bekliyor ve token büyümesinin itici gücü olarak bireysel yatırımcıların olası ilgisine işaret ediyor.


FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e şunları söylüyor: “Solana’nın Google aramaları son iki ayda yüzde 250 arttı.”


"Solana, çoğu büyük rakipten daha istikrarlı bir şekilde toparlanıyor ve önümüzdeki aylarda performansını piyasanın üzerinde tutmayı vaat ederek daha fazla ilgi çekiyor."


Daha Fazla Oku

    SOLSolanamemecoinbonk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk