Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana Meme Coin’leri Yüzde 80 Düşüşte

Ekosistem, BONK token’larının yüzde 1,000'in üzerinde gördüğü kayda değer değer artışıyla aralık ayında önemli bir patlama yaşamıştı.

8 Ocak 2024 12:16

Güncellenme: 8 Ocak 2024 13:39

Solana (SOL) ağında çıkarılan meme coin'lere yönelik çılgın talep, yeni token’ların anlamlı bir topluluk oluşturamaması ve fiyatların düşmeye devam etmesi nedeniyle durgunlaşmış gibi görünüyor.


Fiyatları üç aylık bir dönemde yüzde 1,000’in üzerinde artan köpek temalı BONK token’ı, lider borsalarda listelenmeye başladığı aralık ayına göre yüzde 70 oranında değer kaybı yaşadı.


Şapka takan bir köpek resmiyle kripto sahipleri arasında popülerleşen Dogwifhat, erken yatırımcılarına yüzde 10,000'den fazla getiri sağladığı için inanılmaz bir heyecan yarattıktan sonra yaklaşık yüzde 80 düştü.


Kedi temalı iki token olan POPCAT ve CHIPI ise topluluğun umutlarına rağmen zirve fiyatlardan yüzde 90 oranında geriledi.


Ekosistem, BONK token’larının yüzde 1,000'in üzerinde gördüğü kayda değer değer artışıyla aralık ayında önemli bir patlama yaşamıştı.


Ethereum'a güçlü bir rakip

Geçen haftaya ait ölçümlere göre, Solana işlem hacimleri ve ağ ücretlerinin yedi günlük hareketli bazda Ethereum’u geçmesiyle birlikte, on-chain trader’lar ekosisteme yönelmeye başladı.


Blok zincirinin işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirme yeteneği, ağdaki düşük işlem ücretleri ve meme coin çılgınlığı bir araya gelince SOL token fiyatları, kasım ayının başında 38 dolarken yaklaşık 120 dolara fırladı.


Ağ üzerindeki uygulamaların kilitli değeri de paralel olarak arttı ve bu değer kasım ayında kaydedilen 400 milyon dolardan 1,3 milyar dolara ulaştı. Bu seviyeler en son Temmuz 2022’de görülmüştü.


Daha Fazla Oku

    SOLSolanaEthereumbonkmeme coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk