Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana Meme Coin’leri Yeniden Yükselişte! Dogwifhat 50 Cent’e Yaklaştı

Ağ etkinliği ve kullanımındaki artış, blok zincirinin SOL token’ı için yukarı yönlü bir destek sağlayabilir.

18 Ocak 2024 12:48

Güncellenme: 18 Ocak 2024 14:57

On-chain metrikler, geçen yıl SOL’un fiyatını yaklaşık 121 dolara çıkaran çılgınlığın Solana blok zincirindeki meme coin’ler için de yaşanabileceğine işaret ediyor.


Verilere göre, aralık ayında piyasaya çıkan birkaç meme coin’in işlem hacimleri ve kullanıcıları artarken, favori token’lardan dogwifhat (WIF) vadeli işlem listelemesi ve ağ aktivitesi sayesinde önceki seviyelerinin de üzerine çıkıyor.


Geleneksel finans şirketi Franklin Templeton'ın dün gece geç saatlerde WIF token’a atıfta bulunması, token’ın geri çekilmeden hemen önce yüzde 50 oranında yükselişle 48 cent’e yaklaşmasında büyük rol oynadı.


Şirketin dijital varlık ekibi, yapılan paylaşımlarda Solana tabanlı uygulamaların geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde tanık olduğu büyümeden “etkilendiklerini” söyledi. Ekip, Bitcoin ve Ethereum ekosistemlerinin yanı sıra Solana ekosistemini de yakından takip ettiklerini bildirdi.Veri takibi platformu Birdeye’dan alınan verilere göre, paylaşımların ardından USEDCAR, POPCAT ve KPOP gibi birçok meme token, 20 milyon doların altında nispeten daha düşük piyasa değerlerine sahip olmalarına rağmen %50'ye kadar yükseldi.


Birkaç popüler Solana token’ı ise meme coin çılgınlığı duruldukça zirve fiyatlarından %80 daha az değer gördüler. Yine de erken yatırımcılar çok büyük kazançlar elde etti.


Son fiyat hareketleri, Solana Mobile’ın 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen ve fiyatı 450 dolar olarak planlanan ikinci telefonu duyurmasından kaynaklanmış olabilir. Yatırımcılar arasındaki spekülasyonlar, telefon alıcılarının geçen yıl Saga telefon sahiplerine 650 dolarlık airdrop'a benzer şekilde Solana tabanlı uygulamalardan airdrop ve uygulama alabileceği yönünde.


Örneğin, MYRO projesinin yeni telefon alıcılarına yönelik airdrop iması, token fiyatlarını uçurmuş durumda.


Daha Fazla Oku

    meme coinSOLSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk