Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Solana Ekosistem Token’ları SOL ETF Başvurusu Sonrası Yükselişte

SOL, yakın zamandaki büyümesi ile birlikte BTC ve ETH’den sonra ETF’sini alan 3. büyük kripto varlığı konumuna gelebilir.

1 Temmuz 2024 10:27

Güncellenme: 1 Temmuz 2024 11:50

27 Haziran tarihli Bitget verileri, VanEck tarafından yapılan ilk Solana ETF’si başvurusu sonrasında SOL ekosisteminde tüm sektör için %9 ve trader sayısında %30 ile toplu bir yükseliş gösteriyor. SOL token’ı %8 yükseldi ve trader sayısında ise %65 artış gözlendi. Birden fazla Solana memecoin’i de bu artıştan faydalandı ve BOME fiyatında %15, trader sayısında %80 ve WEN fiyatında %15,5, trader sayısında ise %25 artış gözlendi.


SOL, yakın zamandaki büyümesi ile birlikte BTC ve ETH’den sonra ETF’sini alan 3. büyük kripto varlığı konumuna gelebilir. 2024’ün başında 1,3 milyar dolar olan TVL’sinden %346 artış görerek 4,5 milyar dolara yükselmesi ile birlikte, Solana’nın DeFi ekosistemi hızla büyüyor. Bu büyüme ağırlıklı olarak JITO, Jupiter, Kamino, Marginfi ve Drift gibi Solana ekosistemi projelerinin yoğun lansman programından kaynaklanıyor. Bu projeler Solana ekosistemini büyük ölçüde zenginleştirdi ve Solana zincirine daha fazla DeFi özelliği tanıttı.Solana Foundation zinciri ve ürünleri konusunda yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor. Solan ekosistemi artık Solana blok zinciri, Solana cep telefonları, SDK’lar ve yakın zamanda lansmanı yapılan Solana Blink’lerini içeriyor. Bu ürünler, Solana’nın geniş çaplı benimsenmesini artırıyor ve Solana’nın mobil internet geliştirme adaptasyonunu temsil ediyor. Bunlar aynı zamanda Solana’nın zincir üzerinde sürekli artan aktif adres sayısının anahtarı. Şu ana kadar, Solana’nın günlük olarak ortalama 1,3 milyon zincir üzeri aktif adresi bulunuyor ve bu sayede halka açık zincirler arasında üst sıralarda. Yakın zamanda tanıtılan Solana Blinks, Solana’nın blok zinciri sosyal medyaya entegre etme konusundaki çalışmalarının da altını çiziyor.


Ek olarak, Solana’nın MEME ekosisteminin kendine has avantajları da var. Öncelikle, Solana kurucuları açık şekilde MEME projelerini destekliyor ve değerlerini tanıyor. Dahası, Jupiter gibi lider DEX’ler aktif olarak MEME projelerinin inkübasyonu ve lansmanı için katılım sağlıyor ve topluluklarına kapsamlı airdrop’lar sunarak geniş çaplı destek görüyorlar. Bu destekleyici atmosfer pump.fun gibi muhteşem projelerin büyümesini sağlayarak Solana’nın blok zinciri endüstrisindeki çeşitli gelişme potansiyelini öne çıkarıyor. Solana zincirindeki MEME token türleri ise SOL için talebi artırıyor.


Daha Fazla Oku

    solana etfSOL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Kişisel On-Chain Cüzdanların Takibine Yönelik Uygulamasını Tanıttı

12 Temmuz 2024 09:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk