Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Socios.com İtalya’da İzin Aldı Spor Token’ları Sıçradı

FanMarketCap verilerine göre fan token piyasa hacmi bir önceki aya göre yüzde 100 artış gösterdi.

20 Ağustos 2022 09:14

Güncellenme: 20 Ağustos 2022 15:16

Spor taraftarlarına yönelik token’ların değeri, bu alanda önde gelen şirketlerden Socios.com’un İtalya’da düzenleyici kurumlardan onay almasıyla birlikte ciddi artışlar gösterdi. 


Perşembe günü yapılan açıklamanın sonrasında Santos FC token bir gün öncesine göre yüzde 150 değer kazanarak 15 dolara yükseldi. Socios’un kendi token’ı olan chiliz de yüzde 12 arttı. Paris Saint-Germain, FC Barcelona ve Juventus token’ları da Çarşamba’dan Perşembe’ye yüzde 23-29 arası değer kazandılar.


Cuma’ya gelindiğinde piyasa biraz duruldu ve chiliz kazanıcından yüzde 7, FC Barcelona yüzde 5,6 geri verdi. Ancak yine de token’lar değer kazanmış oldu ve bu haberin getirdiği momentumun özellikle futbol fanatikleri arasında bir süre daha devam edeceği görüldü. 


Socios.com kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus sitenin düzenleyicilerden onay almasının token ödülleri konusunda olumlu bir hava oluşturduğunu ve bunun da fiyata yansıdığını söyledi.


Dreyfus, CoinDesk’e verdiği demeçte, “Düzenlemeler tüketicilerde güven oluşturur. Fan token’lar büyüme potansiyel yüksek olan dijital varlıklar. Güven ve uzun vadeyi görebilme imkânı arttıkça bu büyüme de devam edecek” diyor.


Socios.com, taraftar etkileşimi ve ödüllendirme platformuna dair dijital para ve dijital cüzdan onayını 5 Ağustos’ta İtalyan düzenleyicilerden almıştı. Böylece şirketin Güney Avrupa’daki büyüme hamlesine bir adım daha eklenmişti. Şu anda 1,5 milyon müşteriye hizmet veren şirket Avrupa’nın en büyük spor pazarlarından biri olan İtalya’ya girişi sırasında AC Milan, Inter Milan, Napoli, AS Roma ve Juventus ile işbirliğine giderek bu takımlara özel token üretmişti. 


Tarafter token web sitesi FanMarketCap’in verilerine göre küresel taraftar token pazarının hacmi bu yazı kaleme alındığı sırada 440 milyon dolar civarındaydı ve geçen aya göre yüzde 97 artış göstermişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Jack Dorsey'nin Kurduğu Block, Bir Bitcoin Madencilik Sistemi İnşa Ediyor

24 Nisan 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk