Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Societe Generale, Teminat Tokenleri İçin İsviçreli Kripto Saklama Uzmanı Metaco'yu Seçti

Metaco CEO'su Adrien Treccani, büyük bankaların ve emanetçilerin konu kripto olduğunda "FOMO'ya tutulduğunu" söyledi.

30 Haziran 2022 15:33

Güncellenme: 30 Haziran 2022 17:28

Fransız kredi kurulusu Societe Generale (GLE) ve dijital varlık yan kuruluşu SG FORGE birlikte çalışmak için İsviçreli kripto para saklama şirketi Metaco'yu seçti.


SocGen Metaco ortaklığı, şimdilik bankanın uzmanlık alanı olan menkul kıymet tokenlerine odaklanacak. Banka, 2019’da Avrupa Yatırım Bankası'nın (EIB) 2021'de 100 milyon euro'luk dijital tahvilini yapılandırmıştı. Basın açıklamasına göre banka, yaklaşmakta olan bir AB pilot rejimi bağlamında düzenlenmiş teminat tokenlerini araştırıyor.


Son birkaç yıldır, bankalar ve büyük emanetçiler sürekli olarak dijital varlıklar dünyasına hazırlanıyor. İsviçreli Metaco, en son aynı şekilde teminat tokenlerine odaklanmış Citigroup (C) ile daha önce de BBVA, Zodia Custody, DBS ve UnionBank Filipinler gibi kripto paraları araştıran birçok kurum ile ortaklıklar geliştirdi.


Metaco CEO'su Adrien Treccani, geçen yıl MicroStrategy'nin (MSTR) Bitcoin (BTC) satın almaya başladığı ve Elon Musk'ın kripto hakkında tweet atmaya başladığı sıralarda, geleneksel bankaların dijital varlıklar konusunda gerçekten ciddileşmeye başladığını hatırlatıyor.


Treccani bir röportajda, "Zaten belirli konular üzerinde çalışmakta olan bir dizi banka, inovasyon pilotlarından somut pazar stratejilerine geçti. Çok büyük koruyucuları içeren bir dizi duyuru görmeye başlayacaksınız. Bu büyük bankacılık oyuncuları, geleceklerinin bir şekilde bu yeteneğe bağlı olduğunu bildiğinden, neredeyse FOMO'ya [kaçırma korkusu] tutuldu” dedi.


Genel bir yorum yapan Treccani, Fransız pazarının bugün kripto para birimlerinden çok teminat tokenizasyonu ile ilgili olduğunu söyledi. Buna karşılık Almanya kripto para birimlerine daha fazla odaklanırken, Asya pazarı merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilemez tokenlere (NFT) çok daha hızlı ilerliyor.


Treccani, "Amerikan piyasası sıkı bir şekilde düzenleniyor ve bu durum, yalnızca son 12 ayda çarpıcı bir şekilde hızlandı. Ancak kripto para birimlerinin genel olarak çok fazla kapsam dahilinde olduğunu iddia ediyorum” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk