Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Shiba Inu Yatırımcısının Token Aktarımları Fiyat Düşüşünün Habercisi Olabilir

0xd6 isimli cüzdan Gemini ve Crypto.com borsalarına 182 milyardan fazla SHIB aktarımında bulundu.

27 Şubat 2023 14:58

Güncellenme: 27 Şubat 2023 15:22

Cüzdanında oldukça büyük bir meblağda SHIB token’ı bulunduran bir yatırımcı token’larını borsalara aktardı. Geçmişe bakıldığında böyle bir aktarımın fiyat düşüşünün habercisi olması ise oldukça muhtemel.


  • Kripto analiz platformu Lookonchain’in verilerine göre 0xd6 isimli bir cüzdan sabah erken saatlerde 182 milyarın üzerinde SHIB token’ını Gemini ve Crypto.com gibi borsalara aktardı.

  • Üç ay önce aynı cüzdan 200 milyar SHIB token’ı Crypto.com borsasına aktarmış ve dolar üzerinden satmıştı. Sonrasında token’ın piyasa fiyatı yüzde 7 düşmüştü.

  • Cüzdanında belli bir token’ı büyük meblağlarda tutan yatırımcıların varlıklarını borsalara aktarması yaşanacak fiyat değişimlerinin önemli bir göstergesi. Çok sayıda token satışı piyasada fazla arz durumu oluşturduğundan token’ın işlem fiyatı düşebilir. Ancak eğer token’lar merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarına aktarılırsa fiyatlar hemen düşmeyebilir.

  • Blokzincir çözümleri sunan Etherscan’in sağladığı verilere göre 0xd6 kullanıcısı cüzdanında mevcut birim fiyatıyla 40 milyon dolarlık 3,1 trilyon Shiba Inu token’ı bulunduruyor. Bu oran toplam SHIB arzının yüzde 0,3’ünün üzerinde.

  • Lookonchain kullanıcının Ağustos 2020’de o zamanın birim fiyatıyla 3 bin doların üzerinde SHIB satın aldığını da ekledi.

Daha Fazla Oku

    SHIBShiba Inudefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Acun Ilıcalı'nın Futbol Takımına Sponsor Olan Kripto Borsasının Sahibi Tutuklandı

29 Kasım 2023 21:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk