Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Shiba Inu ve Dogecoin’de Büyük Sıçrama

İki token’ı izleyen future’lar son 24 saatte 25 milyon dolarlık satış yaptı.

15 Ağustos 2022 12:13

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 12:41

Kripto dünyasında risk iştahı arttıkça, şaka coin’ler Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) de sıçrama yapıyor. Son 24 saateki kazanç yüzde 15’i buldu.


Söz konusu ralli, Ethereum’un pazar akşamı 2.000 dolar seviyesini kırmasının ardından başladı. Ethereum’un Eylül ayında Merge dönüşümünü gerçekleştirmesi bekleniyor. Bitcoin ise Haziran’dan bu yana ilk kez 25.000 doları aştı.


Yatırımcıların kâr realizasyonu için Avrupa piyasalarının erken saatlerinde harekete geçmesinin öncesinde SHIB yüzde 30, DOGE ise yüzde 15 değer kazandı. DOGE toplam piyasa değeri anlamında 10 milyar doları aşarak Polkadot’un DOT’ını geride bıraktı ve en büyük on kripto para arasına girmeyi başardı.


Fiyat grafiğinde de görüldüğü gibi SHIB 0,00001744 seviyesinde bir dirençle karşılaştı. Satış baskısı gelirse fiyat cumartesi gerçekleşen 0,00001277 seviyelerine inebilir.

Bu makale kaleme alındığı sırada her iki token için mantıklı bir itici gelişme olmaması gerçeğinden yola çıkıldığında, bu rallinin çok da sağlam bir temele dayanmadığı söylenebilir. İki kripto parayı izleyen future varlıkların 25 milyonluk likiditasyona uğraması, bu rallinin spot piyasadan ziyade future’lardan kaynaklandığı izlenimini verdi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk