Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Shapella Yükseltmesinden Sonra Ether-Bitcoin Oranın Düşmesi Muhtemel

Ether, yükseltme sonrasında bitcoin’in altında bir performans gösterdi ve bu, ETH/BTC yıllık oranında yüzde 13,7’lik bir düşüşe sebep oldu.

12 Nisan 2023 17:19

Güncellenme: 12 Nisan 2023 17:23

Kripto opsiyon ticaretinin önemli isimlerinden QCP Capital, Shanghai yükseltmesi olarak adlandırılan Shapella hard fork’unun ardından ETH/BTC oranında daha büyük bir düşüş gerçekleşebileceğini söyledi.

QCP Capital’ın piyasa inceleme ekibi, CoinDesk’le görüşmesinde, “ETH/BTC oranı 0,658’lik kilit destek seviyesini aştı. Shapella ETH fiyatında düşüşe yol açarsa piyasada devam eden spot satış baskısı nedeniyle bu seviye 0,0553’ü görebilir.” ifadelerini kullandı.

ETH/BTC yıllık oranı, Shapella’nın stake edilmiş ether’leri çekmeye başlamasından sonra yatırımcıların likidite için acele edecekleri korkusu nedeniyle yüzde 13,7 azaldı.

Bazı analistler, satış baskısının birkaç güne dağıtılacağını düşünüyor. Bu durum alıcıların satış baskısına entegre olmalarına ve fiyatları sabit tutmalarına yardımcı olacak. QCP ise bunun tam tersini söylüyor:

“ETH işlemleri sırasında önde yer alanların spot gerçekleşmesi muhtemel fakat geride kalanların vadeli işlemler yoluyla hedge edilmesi de mümkün. Bu yüzden kesin bir şey söyleyemiyoruz.”


Daha Fazla Oku

    EtherETHteknik analizBitcoinshapella

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, yeni broker programıyla toplulukları güçlendiriyor

7 Haziran 2023 16:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk