Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Sert Düşüşün Ardından Piyasa Yatay Bir Seyir İzlerken, Trader’lar Aşağı Yönlü Hareketlilik Beklentisinde

CoinDesk’e konuşan bir trader, Bitcoin fiyatında “18 bin 700 dolarlık dip seviyesi” beklentisinde

23 Ağustos 2022 17:18

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 17:54

Geçen hafta yüzde 15’in üzerinde değer kaybeden Bitcoin (BTC) ve ether’de (ETH) yaşanan satışlar sonrası, kripto piyasası Salı gününde yatay bir seyir izliyor.


Ağustos’taki rallilerinin ardından yatırımcıların kârlarını çekmesiyle, layer 1 token’larından Solana’nın SOL ve Polkadot’un DOT yüzde 18’lik değer kaybetti. Dogecoin (DOGE) ve shiba inu token’larında ağda kilitlenen toplam değer ikiye katlanarak 9 milyon dolara çıkmasına rağmen, bu iki token’da da yüzde 15’lik düşüş yaşandı.


CoinDesk’e konuşan Forex.com’un araştırma müdürü Matt Weller, “Makroekonomik gelişmeler satışlarda küçük de olsa bir etki yaratırken, trader’ların riskli varlıklara dair iştahları ise tamamen bitmiş durumda” diye konuşuyor.


Weller, bitcoinin fiyat tablosuna bakıldığında, kripto varlığının 50 günlük üstel hareketli ortalamasının (EMA) altında kaldığını, piyasadaki trader’ların “18 bin 700 dolara kadar dip seviyesinin” yeniden test edileceğine dair kısa vadeli aşağı yönlü hareketlilik beklediğini söylüyor.Keza hisse senedi piyasaları da Fed’in her yıl Wyoming, Jackson Hole’da düzenledği ekonomi sempozyumu öncesinde düşüş halinde. Fed’in Temmuz ayındaki toplantısına dair açıklanan tutanaklar 2023’te parasal sıkılaştırmanın hafifleyeceğine dair umutları bitirirken, trader’lar da aşağı yönlü bir hareketlilik beklentisinde.


Japonya’da Nikkei 225 endeksi yüzde 1,19’luk düşüşle kapanırken, Hang Seng yüzde 0,78’lik, Singapur endeksi de yüzde 0,50’lik değer kaybı yaşadı. Avrupa’da DAX yüzde 0,04’lik değer kazanırken, Stoxx 600 ise Salı günkü açılışından beri yüzde 0,26’lık düşüş kaydetti.


Bir diğer yandan Bitfinex’in piyasa analisti ise Bitcoin madencilerinin zincir üzerindeki satışlarında yavaşlama gözlendiğini, Temmuz ayında sadece 6 bin 200 bitcoin satıldığını ve bu rakamın da bir önceki ayda yapılan satışın yarısına tekabül ettiğini söylüyor.


“Bitcoin’in düşük fiyatı madenciliği özendirmediğinden dolayı hash rate de artmıyor” diye konuşan analist, genel ilgi ve alakanın arttığını, Haziran ortasında bir haftada yakalanan 834 bin aktif adrese kıyasla şu anda 928 bin aktif adres kaydedildiğini söylüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk