Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Şeriat Uyumlu Islamic Coin Bugün Listeleniyor

Lansman, HAQQ ağında önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

10 Ekim 2023 10:36

Güncellenme: 10 Ekim 2023 10:46

Küresel Müslüman topluluk için tasarlanan kripto para birimi Islamic Coin, 10 Ekim'de KuCoin ve diğer büyük borsalarda resmi çıkışını yapacak.


HAQQ ağı, şeriat uyumlu bir borsa olan Haqqex'in yanı sıra Sushiswap ve diğer merkeziyetsiz borsalar (DEX'ler) ile ortaklaşa geliştirilen bir ticaret platformuna sahip olacak.


Yol haritası

Basın açıklamasına göre, Islamic Coin geleneksel ticaret platformlarının alışık olmadığı bir planla küresel Müslüman topluluk için özel olarak tasarlanmış dijital varlık girişimlerine öncülük etmeyi amaçlıyor. Yol haritası diğer girişimlerin yanı sıra yeni projeler için launchpad’ler, helal ve etik bir NFT pazarı da içeriyor. HAQQ ağına deploy edilecek olan tüm projeler Islamic Coin (ISLM) kullanacak.


ISLM token sahipleri ağda yer alan projelere özel erişim elde edecek ve erken katkıda bulunanlar olarak çeşitli avantajlara sahip olabilecekler. “Super utility” olarak adlandırılan bu mekanizma, airdrop’lardan tescilli projelerin özel tekliflerine kadar ekosistem genelinde güçlü bir pozisyona olanak tanıyacak.Islamic Coin, etik ve şeriata uygun finansta yüksek bir standart belirlemeyi ve bu standardı hem küresel Müslüman topluluk hem de dürüst yatırımcılar için uygun bir seçenek olarak konumlandırmayı amaçlamaktadır. Temel özellikler arasında şeffaf yönetişim protokolleri, faizsiz ticaret seçenekleri ve hayır kurumu odaklı girişimler yer alıyor ve sorumlu dijital finansta yeni bir çağa işaret ediyor.


Açıklamaya göre, Islamic Coin'in hayırsever yönü, topluluk öncelikli dijital finansa yeni boyutlar katacak. Basılan her ISLM token’ın %10'u, topluluk odaklı projeleri desteklemek ve hayır kurumlarına, eğitime ve araştırmaya önemli katkılarda bulunmak için kullanılacak bir Evergreen DAO'ya tahsis edilecek.


Daha Fazla Oku

    islmIslamic Coinhaqq network

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk