Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Sequoia Capital: FTX Yatırımının Değeri Artık Sıfır

Sequoia ortaklarına ilettiği bir notta, iki fon aracılığıyla FTX’e 200 milyon doların üzerinde bir yatırımları olduğunu söyledi.

10 Kasım 2022 11:40

Güncellenme: 10 Kasım 2022 14:23

Risk sermayesi devi Sequoia Capital, yatırımcılara, firmanın FTX'in durumunun yatırımını sıfıra indirdiğini fakat bu düşüşten büyük ölçüde etkilenmediğine dair güvence verdi.


Sequoia Capital, Twitter sayfasında Limited Partners'a gönderilen notu paylaştı.Sequoia, Global Growth III fonu aracılığıyla FTX.com ve FTX.us 150 milyon dolar; SCGE Fonu aracılığıyla borsaya ve ABD bölümüne 63.5 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi. Bu yatırımlar Global Growth III fonunun yüzde 3'ünü ve SCGE fonunun yüzde 1'inden azını temsil ediyor.


VC fonu, yatırımları yaptığı 2021 yılında FTX'in 1 milyar dolar gelir ve 250 milyon dolar işletme kazancı elde ettiğini belirtti.


FTX'in yatırımcıları arasında Softbank, Temasek Holdings, Ontario Teachers’ Pension Plan, Race Capital ve Lightspeed Venture Partners bulunuyor.


Sequoia, "Risk alma işindeyiz. Bazı yatırımlar yukarı ve bazıları aşağı yönde sürpriz yapacak, "dedi. "Bu sorumluluğu hafife almıyoruz ve yaptığımız her yatırım için kapsamlı araştırma ve kapsamlı durum tespiti yapıyoruz."


FTT şu anda yüzde 46.10 düşüşle, 2.64 dolardan işlem görüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Terraform'un Hukuk Firması Dentons'a 166 Milyon Dolar Ödemesine İtiraz Etti

29 Şubat 2024 12:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk