Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Sam Bankman-Fried’ın Bir Sonraki Adımı Madencilik Şirketleri Olabilir

FTX CEO’su kripto madencilik şirketlerini kurtarmanın sektördeki bir sonraki kredi çalkantısını önleyebileceğini söyledi.

2 Temmuz 2022 09:12

Güncellenme: 2 Temmuz 2022 13:30

FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Cuma günü Bloomberg’e verdiği röportajda kripto sektöründe yeni bir dalga başlamaması için zor durumda olan kripto madencilik şirketlerini satın alma fikrine açık olduğunu belirtti.


  • Bankman-Fried, “Madencilik sektörüne baktığımızda olası bir yeni dalgada rol oynayabileceğini görüyoruz. Bu alandaki bazı şirketler borçlarını üretimlerini teminat göstererek yönetiyorlar. Burada ciddi bir fırsat olabilir. Bunu göz ardı etmek istemiyorum” dedi.

  • Bankman-Fried daha sonra yanlış anlamaları engellemek için attığı bir tweette “özellikle madencilik şirketlerini hedeflemediğini ama görüşmeye açık olduğunu” vurguladı.

  • Özel yapıdaki ve halka açık madencilik şirketleri teminat artırmak veya temerrüde düşmek durumuyla karşı karşıya kalıyor. Bu şirketler Kuzey Amerika’daki devasa üretim tesislerini ayakta tutabilmek için 2 ila 4 milyar dolar arasında bir borç yükü oluşturmuş durumdalar.

  • FTX geçen Cuma yaptığı açıklamada kripto kredi şirketi BlockFi’a 400 milyon kredi açacağını ve bu şirketi 240 milyon dolara satın alma ihtimali olduğunu söylemişti. Bankman-Fried’ın sahibi olduğu Alameda Research da sıkıntı yaşayan Voyager Digital’a 200 mnilyon dolarlık nakit/USDC kredi vermiş ve 15.000 bitcoin’lik (294 milyon dolar) kredi açmıştı.

  • Halka açık kripto madenciliği şirketlerinin büyük bir kısmının hisseleri yüzde 75’e varan değer kayıpları yaşıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk