Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Rockefeller International Başkanı Bitcoin’in Toparlanacağını Söylüyor

Ruchir Sharma, “Aşırılıkları bir kenara bırakmalıyız” diyor.

9 Temmuz 2022 07:41

Güncellenme: 11 Temmuz 2022 13:46

Rockefeller International’ın başkanı ve genel müdürü Ruchir Sharma’ya göre bitcoin (BTC) aşırı ucuz para ve spekülatif çıkarlar nedeniyle şımartılsa da özünde iyi bir fikir. 


Daha önce Morgan Stanley’de gelişmekte olan pazarlara dair yatırımları yöneten ve aynı zamanda çok satan bir kitap yazarı da olan Sharma, Amazon’un 2000’li yılların başındaki dot.com çöküşünden çıkmasına benzer bir dönüş yapabileceğini söyledi. Amazon bu dönemde sağ kalmış ve sonraki 20 yılda değerini 300 kat artırmıştı. 


CoinDesk’i,n First Mover programına katılan Sharma, “Öncelikle aşırılıkları ayıklamak lazım. Ardından bitcoin ve diğer kripto paraların daha düzgün birer varlık olarak yeniden yeşermelerine şahit olabiliriz” dedi.


Sharma’ya göre bitcoin bir spekülatif çılgınlığa kurban gidiyor ve bu çılgınlığın getirdiği küresel çöküş henüz tamamlanmadı. Amazon örneğine geri dönen Sharma bu şirketin toparlanmasının da zaman aldığını belirtiyor. Gerçekten de e-ticaret devinin 1999’daki çöküşten çıkması yıllar sürmüştü.


Sharma, bitcoin ve diğer dijital varlıklara dair önümüzdeki 6 ayda düşüşlerin devam edebileceğini ve özellikle de ABD borsalarındaki düşüşün bunu tetikleyeceğini düşünüyor. Genelde tipik bir ayı piyasasının bir yıl civarında sürdüğünü söyleyen Sharma borsaların genelde yüzde 35 değer kaybettiğini vurguluyor. Şu anki ayı piyasası bir yıldan daha kısa süredir kendini hissettiriyor ve S&P 500’deki düşüş yaklaşık yüzde 20. 


Sharma, “Bitcoin ve diğer kripto paralar için piyasanın dibini gördük diyemem. Dünyada risk iştahının ana itici gücü olan ayı piyasası hâlâ kendini hissettiriyor” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk