Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

Kelp DAO'nun yeni duyurulan KEP token’ı, EigenLayer puanlarına likidite sağlıyor.

21 Şubat 2024 17:44

Güncellenme: 21 Şubat 2024 21:50

Ether (ETH) likit restaking alanı her geçen gün büyüyor.


Üçüncü en büyük likit restaking protokolü olan Kelp DAO, kullanıcıların likit olmayan EigenLayer puanlarını/ödüllerini takas etmelerine olanak tanıyan KEP (kelp earned points) token’ını tanıttı.


Geçen yıl piyasaya sürülen EigenLayer, ether stake edenlerin paralarını geri almalarına izin veriyor. Staking, ödüller karşılığında ağda para kilitleyerek blok zincirini güvence altına alma yöntemidir. Örneğin, ether sahipleri ETH'lerini ağa yatırdıklarında, ağın güvenliğini artırır ve ödüller kazanırlar.


Kelp DAO ve Ether.fi gibi protokoller, kullanıcılar ve EigenLayer arasında aracı görevi görür, mevduatları kabul eder ve EigenLayer ile geri alırlar. Mevduat sahipleri, başka bir yerde alınıp satılabilen likit restaking token’ları kazanırlar. Kelp DAO mevduat sahipleri rsETH alır.


EigenLayer henüz yerel token’ını yayımlamamış olsa da, ETH'yi yeniden alanlara puan sağlıyor. Bu puanların gelecekteki airdrop'lar için bir kriter haline gelebileceği tahmin ediliyor.


Bununla birlikte, bu puanlar likit olmadığından ek bir verim elde etmek için başka bir yerde kullanılamıyorlar. Kelp DAO'nun yeni teklifi de bu sorunu ele alıyor.


Kelp DAO, Twitter paylaşımında şöyle açıklıyor: "$KEP, EigenLayer puanlarına likidite sağlamak için tasarlandı. Restaker'lar artık kazandıkları puanları transfer edip takas edebilecek ve DeFi ekosistemine katılabilecekler. Serbestçe transfer edilebilir ve takas edilebilir olduklarından EigenLayer puanları ve diğer potansiyel ödüller likit hale gelecek." 


Ayrıca açıklamaya göre, tüm EigenLayer puanları rsETH sahiplerine $KEP token şeklinde orantılı olarak dağıtılacak.


Messari’nin analisti Kunal Goel, Kelp DAO'nun hamlesini "çılgınca" olarak nitelendirdi ve KEP'i potansiyel bir EigenLayer token’ının en yakın temsili olarak nitelendirdi.Daha Fazla Oku

    ETHstakingkelp daokepeigenlayer

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk