Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Resesyon Endişesinin İmdadına ABD İstihdam Verileri Yetişti

Kripto piyasasında haftanın ilk gününü Bitcoin’in 23 bin 500 doların üzerinde seyrettiği ve diğer büyük coin’lerin de çıkışta olduğu yeşil bir görünümle açıyoruz

8 Ağustos 2022 09:33

Güncellenme: 8 Ağustos 2022 09:35

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası son 24 saatte yüzde 2,54 değer kazanırken, son haftaların gündemindeki Ethereum ise yüzde 2,72’lik artışla 1,750 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerinde üçüncülüğünü koruyan Binance Coin ise (BNB) yüzde 5,59’luk artışla 328 dolar seviyesini bulmuşken, XRP ise yüzde 1,66’lık artışla rallideymişçesine bir izlenim bırakıyor.


CoinDesk’e konuşan Oanda’nın kıdemli araştırma pazar analisti Edward Moya, “Bitcoin eğer 23 bin dolar seviyesinde tutunabilirse bu, orta vadeli görünüm için oldukça gelecek vadedebilir” diyor ve ekliyor: “Bitcoin burada istikrarlı bir görünüm sergileyebilirse 25 bin doları geçecek bir ralliye doğru yukarı yönlü hareket edebilir.”


Yüzde 25’lik yükselişiyle son 24 saatin en fazla kazandıranı Oasis Network’ün coin’i ROSE olurken, Smooth Love Potion (SLP) yüzde 13,75, FLOW ise yüzde 12,79 değer kazandı.


Son 24 saatin en çok kaybettireniyse yüzde 7,28’lik düşüş yaşan Moonriver (MOVR) olurken, Decred (DCR) yüzde 7,26’yla ve Quantstamp (QSP) yüzde 5,73’lük değer kaybıyla ilk üç sırayı aldılar.


Kripto piyasasındaki genel yeşil görünümü ABD’nin beklenilenden iyi gelen (hatta beklentileri ikiye katlayan) istihdam verileriyle resesyon endişelerinin azalış göstermesine bağlayan Moody’s’in analitik baş ekonomisti Mark Zandi “Ekonomideki veriler birdenbire daha parlak bir görünüme büründü. Temmuz ayına ait istihdam verileri ekonominin direnç gösterdiğini gösteriyor ve ne kısa vadede ne de şu anda resesyonda olmadığımıza işaret ediyor” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk