Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Reddit Topluluk Token’ı MOON, Celer’in Yaklaşan Lansmanıyla Rekor Seviyeye Ulaştı

Birlikte çalışabilirlik protokolü Celer, 20 Mart’tan itibaren MOON sahiplerinin coin'lerini Arbitrum One'a taşımasına izin verecek.

18 Mart 2024 12:58

Güncellenme: 18 Mart 2024 13:25

Reddit’in r/CryptoCurrency topluluğunun yerel kripto para birimi olan Moons (MOON), token sahiplerinin Arbitrum Nova ve Arbitrum One arasında coin transfer etmesine olanak tanıyan Celer'in çift yönlü köprüleme hizmetinin başlatılmasından hemen önce yükselmeye başladı.


CoinDesk verilerine göre MOON, hafta sonu 84 sentlik rekor bir seviyeye yükseldi ve Temmuz 2023'te kaydedilen 65 sentlik zirveyi aştı. Kripto para birimi, yazının yazılması sırasında %5’lik bir düşüşle 50 sentten işlem görüyor.


r/CryptoCurrency topluluğu, geçtiğimiz ay zincirler arası fon ve mesaj transferleri için birlikte çalışabilirlik protokolü Celer'in MOON'u desteklemeye karar verdiğini duyurmuştu. 20 Mart'a kadar başlatılacak olan köprü, kullanıcıların tıpkı Arbitrum'un köprüsünde olduğu gibi bir hafta beklemek zorunda kalmadan MOON token’larını layer-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum One blok zincirine köprülemelerine yani taşımalarına olanak tanıyacak.


Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum, Ethereum blok zincirinde iki katman çalıştırır: Arbitrum One ve Arbitrum Nova. İlki DeFi ticaret faaliyetleri için tasarlanırken, ikincisi ise yüksek verim sağlayan merkeziyetsiz uygulamalar için işlem maliyetlerini düşürmeye odaklanır.


MOON şu anda Arbitrum Nova'da listeleniyor. Köprü yayına girdikten sonra, MOON sahipleri token’larını Nova'dan One'a ve One'dan Nova'ya köprüleyebilecek. 


r/CryptoCurrency'in gönderisine göre, Arbitrum One'ın popülaritesi sayesinde MOON çok daha fazla DeFi uygulaması için erişilebilir kılınacak ve bu sayede piyasadan kaldırılma riski en aza inecek.


MOON'larını Arbitrum One'a bağlayan kullanıcılar, oylama yetkisini satışa sunabilecek. Bununla birlikte, token’ın dağıtımı, daha düşük işlem maliyetlerine sahip olan Nova üzerinden devam edecek.


Daha Fazla Oku

    ArbitrumRedditmoonceler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk