Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Reddit Kripto Topluluğu, Insider Trading’le Suçlanan Moderatörleri Çıkardı

r/CryptoCurrency subreddit’ine göre MOON token’ı işlevlerine devam edebilir.

23 Ekim 2023 12:25

Güncellenme: 23 Ekim 2023 12:51

Reddit'in 6,9 milyon kullanıcıdan oluşan r/CryptoCurrency topluluğu, Reddit'in geçtiğimiz salı günü "Topluluk Puanları" programını sona erdirme kararını açıklamasından dakikalar önce subreddit'in yerel token’ı MOON'u takas eden tüm moderatörleri görevden aldı.


Reddit, ölçeklenebilirlik sorunlarını gerekçe göstererek, içerik oluşturucuları ve geliştiricileri ödüllendirmek için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir puanlama programı olan topluluk puanlarını sonlandırdı. Program, kullanıcıların MOON gibi yerel token’lar aracılığıyla topluluk puanları kazanmalarına ve harcamalarına olanak tanıdı.


Haberleri önceden öğrenen (insider trading) bazı moderatörler, duyurudan yaklaşık 30 dakika önce 92,000 dolar değerinde 456,353 MOON sattı. On-chain veri platformu Lookonchain’e göre, gelişmenin açıklanmasından birkaç dakika önce 363,227 MOON’luk başka bir kısım daha satışa sunuldu ve bu durum satış baskısını oldukça artırdı.


Bir ERC-20 tokeni olan MOON, r/CryptoCurrency subreddit’indeki gönderileri veya yorumları karşılığında kullanıcılara ödül olarak dağıtılır ve topluluk içerisinde farklı amaçlarla alınıp satılabilir, bahşiş verilebilir veya harcanabilir. Token, Reddit duyurusunun ardından yüzde 85'in üzerinde düşüşle 0,0198 dolara geriledi.


r/CryptoCurrencyMoons subreddit'ine göre, söz konusu moderatörler Reddit'in yaklaşan kararı hakkında bir saat önceden bilgilendirildi. Böylece kripto para piyasalarını denetlemedeki zorluklar bir kez daha görülmüş oldu.


Insider trading yatırımcı topluluğundaki birçok kişiyi öfkelendirdi. Bazıları moderatörlere karşı düzenleyici eylem çağrısında bulunurken bazıları Reddit’in moderatörleri neden önceden bilgilendirdiğini sorgulamaya başladı.


r/CryptoCurrency subreddit'inde MOON token’ın geleceğine dair beyin fırtınaları yapılmaya devam ediliyor.


r/CryptoCurrency, şu açıklamalarda bulunuyor: "Reddit'in sözleşmeyi bize mi yoksa bir token yakılma adresine mi devredeceğine dair bir karar vermesini bekliyoruz."


Daha Fazla Oku

    Redditmoonr/cryptocurrencyinsider trading

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk