Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Rahatlayan Piyasalarla Birlikte Bitcoin Gözünü Yukarı Dikmiş Olabilir

“İlginin giderek arttığı kripto paralar yeniden çıkış fırsatı yakalayabilir ve 30 bin dolar beklentimize doğru hareketlenebilir”

8 Ağustos 2022 16:28

Güncellenme: 8 Ağustos 2022 16:33

ABD-Çin odaklı jeopolitik riskler ve siber saldırılarla yoğun geçen bir haftanın ardından Pazartesi gününe yukarı yönlü hareketlilikle başlayan kripto piyasasını daha olumlu bir hafta bekliyor olabilir.


ABD’den gelen son istihdam verilerinin resesyonun çok derin olmadığını gösterdiği söyleyen Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Çarşamba günü gelecek ABD TÜFE verilerinin de belirleyici olacağını söylüyor.


Kripto piyasasının indikatörlerinden Korku ve Açgözlülük Endeksi’ndeki göstergelerin fiyattan pozitif ayrıştığını belirten Süllü, “O nedenle ilginin giderek arttığı kripto paralar yeniden çıkış fırsatı yakalayabilir ve 30 bin dolar beklentimize doğru hareketlenebilir. Henüz kripto paralara ilişkin kuvvetli bir para girişi olmasa da piyasa mevcut likit durumu ile 30 bin dolar seviyesini test edebilir” diyor.


Piyasanın bir diğer indikatörü ise madencilik şirketi Core Scientific’in Temmuz ayında ellerinden 1975 adet Bitcoin’i çıkarmasının ardından geriye kalan 1205 adet Bitcoin’i satacağına dair açıklama yapması oldu. “Rakamlara da bakılınca en kötünün geride kaldığını görebiliyoruz. Bu hafta 9 Ağustos’ta Hedera ağ güncelleme, 11 Ağustos Ethereum Goerli Çatallanması ve 13 Ağustos’ta Monero ağ güncellemesi önemli olacak” diye konuşuyor Süllü.


Geçen hafta piyasayı sarsan hack olaylarından Solana ağının hack’lenmesinin ardından SOL’ün performansında beklenen fiyat gerilemesinin yaşanmadığını söyleyen Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım, “Bu durum, yatırımcıların Solana’nın projesine ne kadar güvendiğini gösteriyor” diye konuşuyor. Bu yazı kaleme alınırken SOL yüzde 5,90’lık artışla 42,91 dolardan işlem görüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları Kripto Piyasasının Toparlanmasına Öncülük Ediyor

7 Mayıs 2024 16:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk