Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

PowerTrade, Kurumsal Opsiyon İşlemleri için RFQ'ları Başlattı

Borsa, işlemler için alt limit koymadan hem kurumsal hem de küçük trader’ları çekmeyi umuyor.

6 Ekim 2022 09:37

Güncellenme: 6 Ekim 2022 11:39

PowerTrade, opsiyon piyasası için geleneksel finansta yaygın olarak kullanılan bir uygulamayı yansıtarak kurumsal yatırımcılara hitap edeceğini düşündüğü RFQ (request-for-quote) modeli sunuyor.

 

Mobil ve web tabanlı bir uygulama olarak kullanılabilen borsa, RFQ modelini başlatan en son uygulama oldu. Kurumsal oyuncular, yatırımcıların varlıkları toplu olarak alıp satmalarına izin verdiği için opsiyonları RFQ'larla takas etmeyi tercih etme eğilimindedir. RFQ, bir yatırımcının broker’dan veya piyasa yapıcılardan bir trade için teklifte bulunmalarını istediği zamandır.

 

Paradigma ve Dfyn gibi diğer borsalar daha önceden RFQ'ları başlatmıştı. Dünyanın en büyük bitcoin ve ether opsiyon borsası olan Deribit, "COMBOS" adı verilen benzer bir opsiyon sunuyor.

 

RFQ  akışı aslında şöyledir:

 

  • Müşteri A, bir teklif göstermek isteyen diğer müşteriler de dahil olmak üzere tüm piyasa yapıcılar tarafından görülebilen bir RFQ gönderir.

 

  • PowerTrade'in opsiyon piyasası yapıcısı, A müşterisine iki yönlü bir teklif (bid/offer) gönderir.

 

  • Müşteri A veya borsada oturum açan başka bir müşteri teklifte işlem yapabilir.

 

Özellikle bir grup tarafından RFQ'ların kullanıcıların özellikle orta ve yüksek hacimli işlemler için daha iyi fiyatlara erişmelerini sağladığı söyleniyor.


PowerTrade, yatırımcılarının Pantera Capital, Ledger Prime ve QCP Capital olduğunu söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk