Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasalara Metaverse Rüzgarı mı Geliyor?

Time dergisinin metaverse’ü kapağına taşımasıyla gözler bu alandan çıkma coin’lere çevrildi

19 Temmuz 2022 15:37

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 15:42

Bu yazı kaleme alınırken Bitcoin’in fiyatı 22 bin dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken, Ethereum da son 24 saatte yüzde 5,83’lük artışla 1,547 dolara yükselmiş durumda. Piyasa hacmi bakımından en büyük diğer coin’lerde de benzer bir durum söz konusu.


“Artan dolara karşılık piyasada yer alan haberlerin fazlasıyla fiyatlanması hatta panik havasının getirdiği ‘aşırı satılmışlık’ fiyatlaması Bitcoin ve altcoinlerin yükseldiğini görüyoruz. Piyasada kara bulutlar bir miktar dağılırken korku ve açgözlülük endeksi de Nisan ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü. Bu demek oluyor ki yatırımcıların kripto paralarda risk iştahı Terra olayı gerisine dönmüş durumda. Böylelikle yeni temalar kendisini sıyırabilecek alan yaratabilir” diye konuşan Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, bahsi geçen yeni alanın metaverse olabileceğini söylüyor: “Time Dergisi kapağına metaverse’ü taşıdı ve her şeyin değişeceğine işaret etti. Böylelikle piyasa tarafında metaverse coinleri olarak adlandırılan MANA-GALA-SAND-CEEK grubuna gözler çevrildi. Geçen sene Facebook şirket ismini ‘Meta’ olarak değiştirmesi ile büyük çıkış yakalayan bu coinler potansiyel taşıyan listeye girdi.”


Decentraland’in coin’i MANA son 24 saatte yüzde 6,71’lik değer artışıyla 95 sent bandına çıkarken, GALA coin’de yüzde 8,83’lük artış kaydedildi. Metaverse’deki öncü oyun şirketlerinden Sandbox’ın coin’i SAND yüzde 7,26’lık artışla 1,42 dolara yükselirken, bir diğer metaverse coin’i CEEK ise yüzde 1,31’lik artışla 0,27 sent seviyesine çıktı.


Metaverse coin’lerinin yanı sıra Ethereum liderliğinde merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında iyi performans gözlemlendiğini söyleyen Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım, 19 Eylül’de Ethereum’un tamamen proof of stake’e (PoS) geçmesiyle daha önceden stake edilen coin’lerin tekrardan satılabileceğini hatırlatıyor: “Bu nedenle birleşme sonra kâr satışlarının etkisiyle Ethereum üzerinde satış baskısı artabilir.”Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
XRP Üçgen Formasyonunun Ardından %12 Arttı

17 Temmuz 2024 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk