Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasalar Fed Başkanının Mesajını Bekliyor

Geçen hafta 25 baz puanlık faiz indirimiyle sıkı para politikasında gevşemeye giden ABD Merkez Bankası’dan gelecek açıklamalar, hem hisse senedi hem de kripto piyasasının gündeminde

6 Şubat 2023 12:40

Güncellenme: 6 Şubat 2023 13:10

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin dünden beri yüzde 2,20’lik düşüş kaydederek geçen hafta boyunca tutunmaya çalıştığı 23 bin dolar bandının altına gerileyerek 22 bin 879 dolardan işlem görüyor.


Diğer büyük kripto paralarda da kırmızı bir görünüm var: Düne kıyasla yüzde 1,96’lık değer kaybeden Ethereum bin 635 dolardan el değiştirirken, Binance Coin (BNB) yüzde 1,57’lik, XRP yüzde 2,96’lık, Aptos (APT) yüzde 9,13’lük, Cardano yüzde 2,11’lik ve Dogecoin (DOGE) yüzde 2,61’lik değer kaybı yaşamış durumda.


Geçen hafta 25 baz puanlık faiz artırımına giderek 2022’de sürdürdüğü sıkı para politikasında gevşemeye giden ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın “Dezenflasyonist süreç başladı” açıklamasıyla piyasaların yüreğine su serpilmişti. Ancak beklentilerin oldukça üzerinde gelen ABD işsizlik rakamları, Fed’in faiz artırımlarının ekonomiyi yeterince “soğutamadığına” ilişkin endişeler doğurdu. CoinDesk’e konuşan Wave Financial’ın CEO’su David Siemer, “Fed’in hamlelerinin yavaş bir şekilde etkisini göstermesi, hiçbir şekilde etkisini göstermeyeceği anlamına gelmiyor” dedi ve ekledi: “Fed’in aldığı aksiyonların ekonomi üzerindeki etkisini görmekten üç ay ya da altı aylık bir süre kadar uzaktayız.”


Hisse senedi piyasaları da Cuma gününü görece aşağı yönlü hareketlilikle kapatmıştı: Dow Jones yüzde 0,38’lik, S&P 500 yüzde 1,04’lük ve Nasdaq ise yüzde 1,59’luk düşüş gösterdi.Daha Fazla Oku

    FedJerome PowellFaizMakroekonomi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Block, Bitcoin’den 207 Milyon Dolarlık Kazanç Elde Etti

23 Şubat 2024 10:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk