Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasada Yüzler Gülüyor, Analistler Altcoin Rallisi Bekliyor

ABD’den gelen enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesi, resesyon endişesi taşıyan piyasanın yüreğine adeta su serpti

11 Ağustos 2022 17:00

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 17:02

Olumlu görünüm sergileyen makroekonomik veriler, şahin bir duruş sergileyen Fed’i baskılıyor olabilir.


Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü 20-21 Eylül’de gerçekleşecek FOMC toplantısından 50 baz puanlık faiz artışı beklentilerinin sürdüğünü söylüyor: “Dolar endeksi TÜFE öncesi 106,50 seviyelerinden 105,20 seviyelerine gerilerken, güçlü dolar baskısının azaldığını görüyoruz. Tüm bunları ele aldığımızda kripto paralarda yakın dönemde yukarı yönde hareket bekliyoruz.”


Yakın dönemde ulaşılacak 26 bin 500 dolar tepkisi sonrası 33 bin dolar seviyesine doğru normalleşmenin Eylül ayı içinde olmasını beklediklerini söyleyen Süllü, “Terra olayından bu yana var olan alçalan trendin de kırılması ile kendisini toparlayan Bitcoin ve diğer altcoin’lerde hareketlilik öngörüyoruz. Terra olayından bu yana var olan alçalan trendin de kırılması ile kendisini toparlayan Bitcoin ve diğer altcoin’lerde hareketlilik bekliyoruz” diye konuşuyor.


Altcoin rallisi bekleyen bir diğer isim ise Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım: “ABD endeksleri yükselirken Bitcoin ve Ethereum toparlanma eğiliminde. Fakat her ne kadar korelasyon pozitifliği var olsa da son aylarda korelasyon ayrışmasında düşüklük vardı. Ethereum ve altcoin rallisi tekrar toparlanmaya giriyor.”


Eylül ayında gerçekleşecek Ethereum Birleşmesi’ne atıfta bulunan Süllü ise “Goerli testnet ağının birleşmesi ile artık proof-of-stake’e geri sayıma başlayan Ethereum ve ağın diğer çatal ürünü Ethereum Classic’ten beklediğimiz potansiyel daha fazla olduğu için portföy ağırlıklandırmasını da Ethereum ürünlerinden yana kullanıyoruz” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk