Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasa Gözlemcileri Caitlyn Jenner’ın Token’ına Şüpheyle Yaklaşıyor

JENNER token'ları, lansmanının ardından 24 saatten kısa bir süre içerisinde 100 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

27 Mayıs 2024 15:57

Güncellenme: 27 Mayıs 2024 16:06

Dün geç saatlerde Jenner'ın X hesabından yapılan bir duyuruyla, Solana token dağıtımcısı Pump Fun kullanılarak JENNER token'ın yayınladığı bildirildi. Piyasa katılımcıları, sosyal medya platformlarındaki ünlü hesapların hack'lenerek bu tarz duyurular yapılmasına alışkın olduklarından bunun da benzer bir vaka olabileceğinden şüphelendi.


Genellikle bu tür saldırılarda hesaplar hızlı bir şekilde kapatılsa da, Jenner'ın hesabı lansmandan saatler sonra da token'ın reklamını yapmaya devam etti.Hatta bir gönderide, "Herhangi bir saldırı söz konusu değil. Şu anda yalnızca $Jenner'a odaklanıyoruz ve ilk 24 saat içerisinde 50 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşmayı hedefliyoruz."


Lansmandan yaklaşık altı saat sonra, Jenner'ın hesabından ünlü ismin token hakkında konuştuğu bir video yayımlandı. Gönderide videonun deepfake olmadığına ısrarla değinildi ve token'ın sadece dört saat içerisinde 113 milyon dolardan fazlq işlem hacmi kaydettiği bildirildi.Jenner'ın menajeri Sophia Hutchins de token'ın sahte olmadığını söylediği bir gönderi paylaştı. Ancak bazı X kullanıcıları bu videonun da deepfake olabileceğini savundu.


The Block, token'ı tanıtan gönderilerin Jenner'ın Instagram hesabında da yapıldığını bildirdi. Ancak, bu yazının yazılması sırasında gönderilerin hiçbiri durmuyor.


Tahmin platformu Polymarket'te "Caitlyn Jenner hack'lendi mi?" sözleşmesi yalnızca %4 evet oyuyla işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    caitlyn jennerhack

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk