Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasa Düştükçe Bank of America Müşterilerinin Kripto Aktivitesi Yavaşladı

Banka, ABD nüfusunun neredeyse yüzde 70'inin kripto para birimlerine yatırım yapmadığını veya yatırım yapmakla ilgilenmediğini söyledi.

1 Temmuz 2022 15:42

Güncellenme: 1 Temmuz 2022 17:10

İkinci en büyük ABD bankası çarşamba günü bir raporda sahip olduğu verilere göre, piyasanın en yüksek seviyelerinden alt seviyelere doğru inmesiyle Bank of America (BAC) müşterileri arasındaki aktif kripto kullanıcılarının sayısı, kasım ve mayıs ayları arasında yüzde 50'den fazla 500.000'den biraz daha az bir düşüş yaşadı.

 

Bank of America daha geniş nüfusa baktığında ise bu yılın nisan ve haziran ayları arasında kriptoya olan ilginin azaldığını tespit etti, kripto para birimlerine yönelik duyarlılığın, piyasanın rekor bir yarım yıllık kayba doğru ilerledi 1,000 kişiden oluşan araştırmada, haziran ayında araştırmaya katılan yüzde 30’un kriptoya yatırım yapmadığını ve yapma planın olmadığını belirtti. Nisan ayında ise bu durum araştırmaya katılanların sadece yüzde 21’ini kapsıyordu.

 

'İlk kez' kripto kullanıcıları keskin bir şekilde düştü. Mayıs ayında ilk kez kripto para birimlerinde sadece yaklaşık 33,000 müşteri işlem yaptı ve Ekim 2021’e göre neredeyse 267,000'den yüzde 87 azaldı.

 

BofA'nın verileri, kripto platformlarına akışların da düştüğünü ve şimdi genel olarak dışarı akışlara eşit olduğunu ve tüketicilerin kripto platformlarına yaptıkları net yatırımlarını geri çektiklerini gösteriyor.

 

Kripto işlemleri yapan müşterilerin üçte biri için, veriler genellikle daha küçük miktarlar için yalnızca tek bir işlem gösteriyor. Kripto işlemlerinin dolar değerinin sadece yüzde 5'ini oluşturuyorlar. Raporda, Covid-19 salgını sırasında kripto para birimlerinde işlem yapan müşterilerin yüzde 69'unun artık aktif olmadığı belirtildi.

 

ABD nüfusunun neredeyse yüzde 70'inin kriptoya yatırım yapmadığı veya kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgilenmediği belirtilen araştırmada, birçok tüketicinin kripto pazarlarına katılmadığı ve son aylarda da bunu yapma eğilimlerinin azaldığı görülüyor.

 

Bankanın araştırmasına göre, nispeten az sayıda insanın kripto varlıklarını güvenilir uzun vadeli bir yatırım olarak görülüyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk