Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Pepe ve Dogwifhat Bir Sonraki Meme Coin Rallisine Öncülük Edebilir

Bu yılki en güçlü sektör büyümesini meme coin’ler kaydetti ve ralli, durma belirtisi göstermiyor.

14 Mart 2024 17:52

Güncellenme: 14 Mart 2024 18:12

Meme coin çılgınlığı devam ediyor. Sektör, son 24 saatte ortalama %12 artarak kripto piyasasının genelini geride bıraktı.


Ethereum ve Solana ekosisteminin önde gelen meme token’ları şubat ayı sonlarında yeniden ivme kazanmaya başladı. Floki (FLOKI) ve shiba inu (SHIB) gibi token’lar, volatiliteyle birlikte yedi günlük bir süre içerisinde %800'e kadar sıçradı.


Dogwifhat (WIF) topluluğu, token’ın görüntüsünü devasa bir ekrana sahip eğlence mekanı Las Vegas Sphere’de sergilemek için 650 bin doların üzerinde para toplamayı başardı. Trader’lar, sektördeki bir sonraki rallinin yaklaştığını söylüyor.Verilere göre, WIF fiyatları son 24 saatte %48 arttı ve emsalleri arasında en yüksek orana sahip oldu. Bonk, Pepe'nin (PEPE) %14 artarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirten Franklin Templeton raporunun ardından %18 arttı. Aynı dönemde dogecoin (DOGE) %8 yükselirken, Mog gibi daha küçük token’lar %35 oranında artış gösterdi.


Joe Biden ve Donald Trump'ın isimlerinin yanlış yazılmasıyla ünlenen BODEN ve TREMP gibi PoliFi token’ları ise %300'e kadar sıçradı.PoliFi, ABD'li politikacılar etrafında dönen nispeten yeni bir sektör. Trader’ların mart ayının başından bu yana bir sonraki başkanın kim olacağına dair bahislerini ölçüyor diyebiliriz.


Yatırım yöneticileri, kullanıcıların küçük sermaye ve büyük kâr umutlarıyla yatırım yaptıkları meme coin’lere yönelik çılgınlığın devam edeceğini düşünüyor.


Multicoin Capital'in kurucu ortağı Tushar Jain, Twitter paylaşımında şöyle yazıyor: "Bu çılgınlık muhtemelen çoğu insanın düşündüğünden daha uzun sürecek. Geçmişteki meme coin rallileri, Ethereum'daki yüksek ücretler sebebiyle sonlandı. Ücretler 100 dolarken 100 dolar civarında yatırım yapmaya çalışmak hiç mantıklı değildi. Düşük ücretler nedeniyle Solana meme coin rallisinin çok daha uzun sürmesini bekliyorum. "


Solana'nın ekosistemi, WIF ve BONK'taki hızlı yükselişlerin ardından aralık ayından bu yana meme coin geliştiricilerinin ve yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.Tüm bunlara rağmen, sektörün volatil kaldığını ve dolandırıcılıklardan korunacak kadar olgunlaşmadığını göz önünde bulundurmakta fayda var. DEXTools verileri, fırsattan yararlanmak isteyen geliştiricilerin son 24 saat içinde kurbağalardan Örümcek Adam'a kadar çeşitli temalara sahip yüzlerce meme token oluşturduğunu gösteriyor.


Tabii ki bunların çoğu, yayına girdikten yalnızca birkaç saat sonra %100 oranda değer kaybediyor ve umutlu yatırımcılar için binlerce dolarlık zarara yol açıyor.


Daha Fazla Oku

    meme coinSolanaEthereumPepeDogwifhat

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk