Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Paradigm’den MATIC, SOL, XRP Opsiyonları için 'Blok Ticareti' İmkânı

Paradigm tarafından sunulacak olan işlemler, Deribit üzerinden gerçekleştirilecek.

14 Mayıs 2024 13:52

Güncellenme: 14 Mayıs 2024 14:10

Borsa dışı kripto likidite ağı Paradigm, MATIC, SOL ve XRP'ye bağlı opsiyonlar için önde gelen türev borsası Deribit'te blok alım satım imkânı sunacak.


Açıklamaya göre müşteriler artık Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) ile blok alım satımları gerçekleştirebilecek ve opsiyonlar, "dayanak varlığın fiyat hareketleriyle doğrudan ilişkili" ödemeler sunacak.


Blok ticareti, belirli hacim sınırlarını aşmak kaydıyla vadeli işlemler, opsiyonlar veya bunların kombinasyonu olarak gerçekleştirilebilen işlemleridir. Katılımcılar genellikle iki taraflı olarak fiyat teklifi talep etmek ve fiyat üzerinde anlaşmak için Paradigm gibi iletişim teknolojilerini kullanır, ardından işlemin tamamlanması ve takasın gerçekleşmesi için bir borsaya ihtiyaç duyulur. Paradigm durumunda bu borsa Deribit olacak.


Blok ticareti, işlemlerin yürütülmesi için gereken maliyetleri azaltır ve mevcut piyasa fiyatı üzerinde minimum etkiye sahip olur.


Paradigm'in OTC ağı 2016'daki lansmanından bu yana kurumsal yatırımcıların blok alım satım yapmaları için tercih edilen bir platform olmuştur. Bugüne kadar yaklaşık 400 milyar dolarlık hacim kaydeden platform, mayıs ayı itibarıyla Deribit'teki kümülatif bitcoin ve ether opsiyon etkinliğinin yüzde 17'sini oluşturuyor.


Paradigma'nın yeni teklifi şimdiden alıcılarını buldu. Platform, dün itibarıyla Singapur merkezli QCP Capital ve Galaxy Digital arasında 500.000 adet MATIC opsiyonu içeren açılışın başarıyla tamamlandığını duyurdu.


İşlemler, 31 Mayıs'ta sona erecek olan 80 sent ve 95 sentlik MATIC alım opsiyonlarını içeriyor. 


Deribit’in CEO’su Luuk Strijers gelişmeye dair şunları söylüyor: "Paradigm'in platformumuzdaki MATIC opsiyonlarından başlayarak blok alım satım hizmetlerini altcoin opsiyonlarını içerecek şekilde genişletmesinden büyük heyecan duyuyoruz. Bu genişleme yalnızca karşılıklı ilişkilerimizi bir sonraki adıma taşımakla kalmıyor, aynı zamanda SOL ve XRP'nin yeni blokları için zemin hazırlıyor."


Daha Fazla Oku

    paradigmMATICSOLDeribitXRP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk