Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

OKX, 7,5 Milyar Dolarlık "Temiz Varlık" Raporunu Yayınladı

Borsanın rezerv kanıtı raporu, rezervlerin büyük oranda bitcoin, ether ve USDT’den oluştuğunu gösteriyor.

19 Ocak 2023 12:48

Güncellenme: 19 Ocak 2023 14:38

Kripto borsası OKX, yerel token’ları içermeyen 7,5 milyar dolar tutarındaki rezerv kanıtı raporunu yayınladı.


Rapor, OKX'in yayınladığı üçüncü rezerv kanıtı olmasının yanında varlıklarının tam dökümünü gösteren ilk kanıt olmasıyla da bir ilk durumunda.Yayınlanan rapor, borsanın bitcoin ve ether için yüzde 105, USDT için ise yüzde 101'lik rezerv seviyesiyle aşırı oranda teminatlandırıldığını ortaya koyuyor.


Borsanın tam varlık açıklaması, rezervlerin ne derece temiz olduğunu ölçeklendirebilmeye yönelik bir aygıt geliştiren CryptoQuant’ın yolunu da aydınlatıyor. CryptoQuant'ın yayınladığı verilere göre OKX'in rezervlerinin yüzde 100’ü temizken Binance’in rezervleri yüzde 87, Bitfinex’in rezervleri yüzde 70, Huobi ise yüzde 60 oranında temiz durumda.


OKX'in Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Haider Rafique CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Kanımca önümüzdeki altı aydan başlayarak bir yıla kadar herkesin çok şey öğrenecek. Hepimiz birbirimizin rezerv kanıtlarına yönelik yapıcı bir tutumla stres testi yapacağız ve bunun sonunda birbirimizden çok şey öğreneceğiz” dedi.


Rezerv temizliği konusu, iflas eden FTX ile kardeş şirketi Alameda Research arasındaki ilişki düşünüldüğünde son derece önemli. CoinDesk, Kasım ayındaki haberinde Alameda’nn bilançosunun büyük kısmının FTT’den oluştuğunu duyurmuştu.


Rafique, “Sektörde çok fazla çıkar çatışması var. Yerel belirteçlerle ilgili anlayışımıza geri dönüyoruz” dedi.


OKX, OKX Ventures adlı girişim fonunu işletirken, firma ayrı bir bilançoya ve yönetici kadrosuna sahip durumda ve yatırımlarında itibari para kullanıyor.
Daha Fazla Oku

    OKXrezerv kanıtıborsaFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk